fbpx

Нужен ли РРО при доставке товаров через Новую почту?

РРО при доставці товарів через Нову пошту

Щоб розібратись, чи потрібен РРО при доставці товарів через Нову пошту, слід насамперед визначитись, яким чином покупець буде розраховуватись за товар.

1. Поставка товарів з передплатою

При поставці раніше оплачених товарів — готівкою або за допомогою платіжних карт та інтернет-банкінгу — продавець має провести цю операцію через РРО і вкласти в поштове відправлення (посилку) розрахунковий документ (чек).

Податківці на цьому наполягають. І в ІПК від 25.11.2019 №1507/6/99-00-05-04-01-15/ІПК розглядають приклад розрахунку за допомогою платіжної системи FORPOST.

Фіскали наголошують, що в такому касовому чеку потрібно вказувати повну суму проведеної операції та її назву — «передплата товарів». Якщо розрахунок проводиться за відстроченим платежем, вказується «погашення кредиту».

2. Поставка з післяоплатою: оплату за товар приймає кур’єрська служба (Нова пошта)

Відповідь на це питання також дає вищезгадана ІПК.

В момент отримання товару в поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Але касовий чек в цьому випадку видає поштове відділення.

Одночасно з цим, в поштове відправлення (посилку) продавець має вкласти Видаткову накладну, яка свідчить про отримання того чи іншого товару.

Висновок: якщо продавець приймає від Нової Пошти платежі на свій рахунок (через FORPOST), ці операціі через касовий апарат проводити не потрібно. Адже продавець отримує оплату не від покупця, а її приймає Нова Пошта, а вже потім продавець отримує від Нової пошти накладені платежі в безготівковій формі без використання карт.

Для обліку торговельної фірми використовуйте онлайн бухгалтерію БукКіпер. В бухгалтерському сервісі ви зможете вести облік як ФОП та і юридичних осіб всіх систем оподаткування та правильно автоматично (на підставі проведених операцій) складати електронну звітність.

Після реєстрації у вас буде місяць на тест-драйв програми

Зареєструватись можна тут

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам