Щоб розібратись, чи потрібен РРО при доставці товарів через Нову пошту, слід насамперед визначитись, яким чином покупець буде розраховуватись за товар.
1. Поставка товарів з передплатою
При поставці раніше оплачених товарів — готівкою або за допомогою платіжних карт та інтернет-банкінгу — продавець має провести цю операцію через РРО і вкласти в поштове відправлення (посилку) розрахунковий документ (чек).
Податківці на цьому наполягають. І в ІПК від 25.11.2019 №1507/6/99-00-05-04-01-15/ІПК розглядають приклад розрахунку за допомогою платіжної системи FORPOST.
Фіскали наголошують, що в такому касовому чеку потрібно вказувати повну суму проведеної операції та її назву — «передплата товарів». Якщо розрахунок проводиться за відстроченим платежем, вказується «погашення кредиту».
2. Поставка з післяоплатою: оплату за товар приймає кур’єрська служба (Нова пошта)
Відповідь на це питання також дає вищезгадана ІПК.
В момент отримання товару в поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Але касовий чек в цьому випадку видає поштове відділення.
Одночасно з цим, в поштове відправлення (посилку) продавець має вкласти Видаткову накладну, яка свідчить про отримання того чи іншого товару.
Висновок: якщо продавець приймає від Нової Пошти платежі на свій рахунок (через FORPOST), ці операціі через касовий апарат проводити не потрібно. Адже продавець отримує оплату не від покупця, а її приймає Нова Пошта, а вже потім продавець отримує від Нової пошти накладені платежі в безготівковій формі без використання карт.
Для обліку торговельної фірми використовуйте онлайн бухгалтерію БукКіпер. В бухгалтерському сервісі ви зможете вести облік як ФОП та і юридичних осіб всіх систем оподаткування та правильно автоматично (на підставі проведених операцій) складати електронну звітність.
Після реєстрації у вас буде місяць на тест-драйв програми
Зареєструватись можна тут