fbpx

Оплата особистих витрат корпоративною карткою: де порушення?

Оплата особистих витрат працівника корпоративною карткою де порушення. Програма для бухгалтерського обліку БукКіпер

Розглянемо ситуацію, в якій співробітник (або ж директор) оплатив особисті витрати корпоративною краткою.

Корпоративна картка належить суб’єкту господарювання, а особисті потреби працівників (навіть директора) нею оплачуватись не можуть. Але в момент списання коштів з картки вони все одно вважатимуться виданими під звіт її держателю. Тому відповідно до пп. 170.9.2 ПКУ, з моменту списання коштів з корпоративної картки у її держателя є п’ятиденний термін на те, щоб скласти Звіт про використання коштів.

В даному випадку підзвітна особа складає «нульовий» Звіт, де в рядку «Одержано» вказує суму неправомірно використаних коштів. Оскільки кошти використані не на господарські цілі, то витрати за цим звітом будуть «0,00».

Працівник повертає неправомірно витрачені кошти до або під час складання Звіту на банківський рахунок або в касу підприємства. Але, якщо з якихось причин працівник не має змоги у визначений термін повернути кошти, він може зробити це до кінця місяця, в якому було складено Звіт. І в цьому випадку кошти підприємства, використані на особисті потреби, також не будуть оподатковуватись ПДФО та ВЗ. Це передбачає п. 4 Наказу 841.

Якщо працівник не повертає витрачені кошти, або повертає їх після закінчення граничного строку, ця сума включається до доходу фізичної особи як додаткове благо, і оподатковується ПДФО з урахуванням «натурального коефіцієнта» та ВЗ. Джерелом для утриманням податків, як правило, є заробітна плата.

Одночасно ЄСВ на такі суми не нараховується.

Зі свого боку податківці висловлюються, що помилково використані кошти з корпоративної картки на особисті витрати працівника не вважається порушенням податкового законодавства. Більш детально можна прочитати в ІПК ДПС від 14.04.2020 р. № 1515/6/99-00-05-04-01-06/ІПК.

Нагадаємо, що вести облік розрахунків з підзвітними особами та інших господарських операцій (продажі, придбання, оперативний облік ТМЦ, заробітна плата, каса і банк) зручно в онлайн програмі БукКіпер.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Бухгалтерський сервіс BookKeeper з простим, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом дозволить вам проводити операції та складати звітність СПД всіх систем оподаткування, в тому числі неприбуткових організацій. Податкові звіти складаються автоматично на підставі проведених документів.

Можливе ведення безмежної кількості юросіб в одній базі. Під одним логіном BookKeeper може працювати необмежена кількість користувачів. Передбачені налаштування власних прав доступу користувачів до документів бази.

Статьи по теме

Скасовано Книги обліку доходів (доходів і витрат) які наслідки для платників ЄП. Онлайн програма для обліку ФОП БукКіпер
Скасовано Книги обліку доходів (доходів і витрат): які наслідки для платників ЄП?
Закон, що скасував обов’язкове ведення Книги ФОП, приніс більше несподіванок, ніж очікувалось. Адже з 01.01.2021 Книга обліку буде скасована не тільки для ФОП 1, 2 та 3 груп (які не є платниками ПДВ), але й для ФОП 3 групи — платників ПДВ.
Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам