fbpx

Почти детектив: как госорганы сопротивляются отмене порядка блокировки НН

скасовано порядок блокування ПН. онлайн бухгалтерія БукКіпер

Старий порядок блокування ПН суд визнав нечинним. Але радіти не довго: новий порядок, тепер в межах правового поля, не за горами.

Суть справи:

Підприємство-платник ПДВ звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, в якому просило визнати протиправними дії ДФС щодо зупинення і відмову в реєстрації податкових накладних.

Після розгляду справи суд встановив, що:

1. Критерії ризиковості, встановлені листом ДФС, не можна вважати законодавством.

2. Вказані критерії, через які платник податку не може зареєструвати ПН та має подавати підтверджуючі документи правомірності складання податкової накладної, порушують його права.

3. П. 10, п. 20, п. 21 Порядку №117 визнаються протиправними та нечинними.

18 липня податківці подали апеляцію до Шостого апеляційного суду м. Києва. А критерії блокування ПН та РК продовжували діяти до рішення апеляційного суду.

І от 10 грудня рішенням по справі №826/12108/18 Шостий апеляційний суд також визнав нечинним порядок блокування ПН. З цього дня скасовані:

  • Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операції, перелік показників податкової історії;
  • Правила та підстави прийняття рішень комісіями ДФС щодо реєстрації та відмови в розблокування ПН та РК.

Однак в цій історії може з’явитись ще одна глава. 1 листопада ДПС оприлюднила проект постанови КМУ, яким буде затверджено новий Порядок зупинення реєстрації ПН і РК. І 9 грудня ДРС ці порядки погодила.

Коли Порядок затвердить КМУ та Мінфін, блокування ПН знову запрацює, але вже в межах правового поля.

Онлайн бухгалтерія БукКіпер дозволяє складати розрахунки та операції з ПДВ, створювати ПН і РК, вести облік діяльності ФОП, юросіб та неприбуткових організацій. В разі зміни в законодавстві та реквізитах в документах і звітах всі оновлення вчасно з’являються в програмі.

Під час реєстрації кожен користувач отримує місяць безкоштовного тест-драйву.

Детальніше про програму тут

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам