fbpx

Податкові перевірки ФОП незабаром: що перевірятимуть податківці?

Податкові перевірки ФОП незабаром що перевірятимуть податківці

Мінфін разом з ДПС готують новий законопроект про непрямі методи контролю доходів громадян. Для того, щоб виявити приховані неоподатковані доходи, в першу чергу перевірятимуть ФОП. На другому етапі перевірятимуть всіх українців.

Що собою являтиме податкова перевірка ФОП за новим законопроектом?

Спочатку податкова перевірить витрати ФОП, щоб їх порівняти із задекларованими доходами та сплаченими з них податками. Якщо витрати будуть більшими за оприлюднені доходи, податкова зверне на це пильну увагу.

Не виключено, що ФОП отримав ці гроші в якості подарунку, або з інших законних джерел. Але якщо підприємець не зможе підтвердити джерело походження коштів, їх суми перевищення витрат на доходами потрібно буде сплатити податок в розмірі 18%.

Держава «піклується» про ФОПів і вводить податкову амністію

1 вересня 2021 року стартує так звана податкова амністія, яка триватиме рік — до 1 вересня 2022 року. Її передбачає Закон №1539.

В цей період українці зможуть задекларувати всі накопичені кошти та майно, а з «сумнівних» сум сплатити податок в розмірі 5%. Податкова запевняє, що громадяни, які сплатять податок, в майбутньому не матимуть проблем з контролюючими органами.

Коли набере дії законопроект про оподаткування непідтверджених доходів?

Новий законопроект має бути поданий не пізніше 9 місяців від дати набрання чинності Закону про податкову амністію. Отже, він повинен бути розроблений та поданий не пізніше 16 березня 2022 року. Та за словами глави комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, що закон запрацює не раніше 2023 року.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Поки що не відомо, яке буде покарання українців в разі відмови сплачувати 18% із сум незрозумілих покупок. Ймовірно, що законотворці дивитимуться наскільки ефективно працюватиме Закон №1539, і як сплачуватимуть українці податки, та, виходячи з цього, розроблятимуть методи покарання.

Нагадаємо, що в онлайн бухгалтерії БукКіпер зручно вести облік доходів та витрат підприємців та підприємств всіх систем оподаткування. Хмарна програма дозволяє складати належної форми рахунки, акти, накладні, імпортувати банківські документи, розраховувати зарплату й автоматично розраховувати податки та складати податкову звітність.

Реєструйтесь, всі нові користувачі отримують безкоштовний місяць тест-драйву.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам