fbpx

Працівники та роботодавець: сценарії розвитку подій

Роботодавець та працівники сценарії розвитку подій. Бухгалтерська програма для обліку зарплати

Навряд чи буде великою помилкою сказати, що для багатьох українців звичайний, зрозумілий світ дуже сильно змінився. І в нових умовах не завжди можна зрозуміти, як діяти, аби одночасно зберегти своє здоров’я та фінансовий добробут.

Та стає зрозумілим одне — без кардинальних змін в методі ведення бізнесу та без допомоги підприємцям з боку держави українська економіка, яка ще місяць тому досить успішно функціонувала, буде недієздатною.

Вже було прийнятно ряд законів, які ввели податкові пільги для окремих суб’єктів господарювання та дозволили роботодавцям за згодою працівників, відправляти їх на час карантину у безоплатну відпустку (про це ми писали тут. Однак те, чого чекала більшість роботодавців — скасування оподаткування зарплати працівників під час карантину — так і не сталося. Більш того, банки і далі перевіряють перерахування податків під час виплат зарплати працівникам. І в разі відсутності необхідних сум податків, платежі по зарплаті не пропускають.

Що реально відбувається на підприємствах?

Українці намагаються дотримуватись правил карантину та залишатись вдома. Але через недостатнє технічне оснащення повністю перевести працівників на видалену роботу не всім компаніям вдається. Тому не всі працівники, які залишились вдома, можуть повноцінно виконувати свої обов’язки.

Також є галузі — виробництво, будівництво, сільгоспвиробництво, де необхідна фізична присутність працівників. І такому бізнесу потрібно додатково подбати ще й про витрати на дезінфекцію приміщень, робочий транспорт на роботу і з роботи для працівників.

Слід взяти до уваги, що не всі громадяни погоджуються вийти на роботу в умовах карантину. Тож питання ефективної організації роботи різних підприємств залишається вже третій тиждень відкритим.

Як роботодавцю діяти під час карантину?

1. Відпустка без збереження зарплати

Відповідно до Закону № 530-ІХ, роботодавець може надати працівникам відпустку без збереження зарплати на весь період карантину. Ця відпустка не буде зараховуватись в 15 неоплачуваних календарних днів на рік.

Відпустка без збереження зарплати може бути надана лише за згодою працівника. Для цього робітник подає заяву про надання неоплачуваної відпустки зручним способом (поштою, особисто, електронним листом, підписаним ЕЦП).

За примусову відправку працівників у відпустку, вони можуть поскаржитись в Нацполіції та Держпраці.

2. Оплачувана відпустка

Працівник може піти в оплачувану відпустку не тільки коли він має дні невикористаної відпустки, але й використавши дні відпустки «авансом». Відпустка наперед може надаватись як співробітникам, які працюють до одного року в компанії, так і працівникам з тривалим стажем роботи в організації.

Також працівник може скористатись правом на інші щорічні додаткові відпустки.

Зверніть увагу! Щорічна оплачувана відпустка може бути надана за згодою роботодавця. А додаткова відпустка на дітей має бути надана в обов’язковому порядку за бажанням працівника.

3. Звільнення за ініціативою працівника

Роботодавець не може примушувати робітника до звільнення. Працівник подає заяву за власним бажанням або за згодою сторін.

4. Звільнення з ініціативи роботодавця

Відповідно до КЗпП роботодавець може звільнити працівника в разі:

  • зміни в організації виробництва і праці, ліквідації, реорганізації, банкрутства підприємства, скорочення штату працівників;
  • невідповідності працівника займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я;
  • систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків;
  • прогулу, в тому числі відсутності на роботі протягом 3 годин, без поважних причин;
  • нез’явлення на роботі протягом більш як 4 місяців поспіль внаслідок тимчасової непрацездатності (за виключенням відпустки по вагітності та родах);
  • поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
  • появи на роботі у нетверезому стані, наркотичному сп’янінні;
  • розкрадання майна підприємства тощо.

Зверніть увагу! За прогул у зв’язку з відмовою виходити на роботу та невиконання працівником обов’язків в період карантину звільняти ризиковано. Оскільки поважна причина порушення робочого процесу офіційно визнана — пандемія вірусу. Але, роботодавець, який забезпечив належні умови для праці, надав засоби індивідуального захисту, організував транспорт для працівників, має всі підстави для звільнення робітників, які відмовляються виходити на роботу.

5. Тимчасове переведення працівників на неповний робочий час

Відповідно до КЗпП, в разі переведення працівника на неповний робочий час і зниження зарплати, роботодавець має повідомити робітника не пізніше як за два місяці до запровадження змін.

Ініціатором переводу на неповний робочий час може бути і працівник. В цьому разі працівник пише заяву і починає працювати за новим графіком з будь-якого моменту. Оплата проводитиметься пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

На півставки можна перевести і директора. Якщо ж, відповідно до установчих документів, на ці дії потрібна згода засновників, директор також подає заяву.

Що ж до працівників бухгалтерії, які працюють в онлайн програмах для обліку, у цих спеціалістів є всі можливості, щоб якісно та оперативно виконувати свою роботу навіть з дому.

Одна з таких програм BookKeeper дозволяє вести облік:

  • Продажі та придбання;
  • Операції за договорами комісії;
  • Операції за договорами ЦПХ;
  • Облік ЗЕД;
  • ПДВ та інших податків;
  • Нескладного виробництва;
  • Касових та банківських операцій;
  • Розрахунків з підзвітними особами;
  • Розрахунків по заробітній платі;
  • Кадрових документів та Наказів;
  • Запасів в розрізі складів;
  • Необоротних активів та інше.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

В програмі є інтеграція з клієнт-банком Приват24 для бізнесу, що дозволяє обмінюватись платіжними документами в режимі реального часу. Завантаження виписок інших банків також підтримується.

В БукКіпер можна налаштувати особисті права доступу для кожного спеціаліста організації. Зокрема, для працівників відділу продаж можна відкрити доступ до створення рахунків, накладних, актів. Для касира — доступ до банківських та касових документів. Для керівника — доступ до всіх операцій бази, але без можливості їх редагування.

В бухгалтерському сервісі BookKeeper підтримується облік та складання звітності як для спрощенців 1-4 груп, так і для платників податків на загальній системі, а також неприбуткових організацій.

Кожному новому користувачу ми надаємо безкоштовний місячний термін для того, щоб протестувати програму і вирішити питання доцільності переходу в хмарну бухгалтерію.

Подальша вартість місячної ліцензії складатиме всього 295 гривень. В цю вартість включається безкоштовна консультація клієнтів по роботі в БукКіпер, а також оновлення сервісу, що відбувається кожні два тижня.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам