fbpx

Прицівник пішов в територіальну оборону: як діяти роботодавцю?

Як діяти роботодавцю, якщо працівник пішов до територіальної оборони

Немало кадрових питань повстають перед бухгалтером та кадровиком в період військових дій. Зокрема, чи робити запис до трудової книжки мобілізованого працівника? Чи зберігається за працівником, який вступив до територіальної оборони, робоче місце та середній заробіток?

Чи робиться запис до трудової книжки мобілізованого працівника?

За працівниками, яких призвано:

  • на строкову військову службу
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період
  • військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період
  • або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладання нового контракту на проходження військової служби під час дії особливого періоду на строк його закінчення або до дня фактичного звільнення

зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток на підприємстві та у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Для цього видається наказ про увільнення працівника від роботи на час проходження ним служби із збереженням середнього заробітку. А запис до трудової книжки не вноситься.

Як платити працівнику, прийнятого на місце тимчасово відсутнього незвільненого працівника, який покинув робоче місце без повідомлення та виїхав за межі України?

Оплата праці працівнику, якого прийнято на роботу за строковим трудових договором здійснюється за посадою, на яку його прийнято. А факт відсутності основного працівника, який не виконує свої обов’язки, на це не впливає.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Чи зберігається за працівниками, які пішли в тероборону, місце роботи та середній заробіток?

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про основи національного супротиву» комплектування органів військового управління, військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ здійснюється в особливий період військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом.

До складу добровольчих формувань територіальних громад зараховуються громадяни України, які відповідають вимогам, встановленим Положенням про добровольчі формування територіальних громад, пройшли медичний, психологічний та професійний відбір і підписали контракт добровольця територіальної оборони.

На громадян України, зарахованих до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час участі у підготовці та виконанні завдань тероборони поширюється дія статутів ЗСУ.

Ст. 19 Кодексів закону про працю України передбачає, що за працівниками, призваними:

  • на військову службу
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період
  • військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладання нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк його закінчення або до дня фактичного звільнення

зберігається місце роботи, посада та середній заробіток на підприємстві та у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали під час призову.

Тому, за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, також зберігаються місце роботи, середній заробіток та посада. Підставою для цього є підписаний контракт.

Які існують трудові гарантії щодо працівниць з неповнолітніми дітьми, якщо дитячі садки не працюють, а дітей немає з ким залишити?

У законодавстві відсутні механізми регулювання ситуацій щодо працівниць, які не мають з ким лишити неповнолітніх дітей в період, коли дитячі садки не працюють. Водночас роботодавець може надати таким працівницям відпустки (щорічні, додаткові або без збереження оплати). Також при можливості можна оформити надомну або дистанційну роботу.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам