19 жовтня 2019 року в «Голосі України» №200 було опубліковано Закон України №129-ІХ, який зобов’язує майже всіх єдинників застосовувати РРО при проведенні розрахункових операцій. Зміни будуть впроваджуватись поетапно.
Застосування РРО: дедлайни 2020 року
З 01.01.2020 року
РРО застосовують ФОП-єдинники, які здійснюють реалізацію:
- технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному обслуговуванню;
- лікарських засобі та виробів медичного призначення.
Якщо такі підприємці здійснюють виключно безготівкові розрахунки, застосування РРО не обов’язкове.
В цей період також звільняються від застосування РРО:
- єдинники І групи;
- єдинники ІІ — ІV груп з обсягом доходу в календарний рік не перевищує 1 000 000 гривень (незалежно від виду діяльності).
З 19.04.2020 року
В цей перехідний період перелік єдинників, зобов’язаних використовувати РРО, доповниться ще й підприємцями, які надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, незалежно від обсягу річного доходу.
З 01.10.2020 року
Починають застосовувати РРО ще й платники ЄП ІІ — ІV груп (незалежно від обсягу річного доходу), які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через інтернет;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного (напівдорогоцінного) каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах;
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
- діяльність туристичних агентств та операторів;
- діяльність готелів та засобів тимчасового розміщення;
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів.
З 01.01.2021 року
Закінчується перехідний період і застосовувати РРО будуть всі платники ЄП, незалежно від виду діяльності та обсягу доходів.
Фіскалізація не торкнеться:
- фізособи, які продають на ринку вживані речі та продукти власного підсобного господарства;
- ФОП І групи;
- самозайняті особи (айтішніки, юристи, консультанти), які працюють на ІІІ системі та проводять розрахунки виключно в безготівковій формі без застосування платіжних карток.
Застосування програмного РРО: як це буде?
Для оптимізації переходу на фіскалізацію, ДПС вже запустила в тестування пробну версію програмного РРО, який буде безкоштовним для платників податків. Зараз додаток працює тільки онлайн. Але після опрацювання зауважень тестувальників та випуску робочої версії, він буде працювати і в офлайн-режимі, як передбачає Закон №129-ІХ.
19 квітня бізнес отримає повноцінну можливість використовувати програмне РРО. Реєстрація додатку відбуватиметься онлайн (в електронному кабінеті). Додаток дасть змогу працювати в режимі офлайн до 36 годин разово (та не більше 168 годин протягом місяця). Z-звіт складатиметься в автоматичному режимі. При підключенні до інтернет, звіт та дані по проведених в офлайн-режимі операціях, можна буде надіслати до ДПС.
Програмний РРО видаватиме електронний чек, його можна буде надіслати покупцю на електронну пошту або за номером телефону. Принтер для друку чеків купувати не потрібно.
Розробники зможуть розробити власні програмні рішення відповідно до бізнес-процесів кожного з секторів бізнесу. Для цього ДПС запропонує АРІ.
Планується, що підтримка користувачів програмного РРО буде безкоштовною.
Зверніть увагу, що використання програмного РРО має проводитись з використанням попереднього програмування. Слід буде вводити найменування товарів та послуг, їх ціну, кількість. Питання оперативного обліку товарних залишків та виручки від реалізації вирішується онлайн-бухгалтерією БукКіпер.

Програма з нескладним інтерфейсом дозволяє проводити реалізацію товарів через РРО, складати Видаткові накладні, обліковувати надходження коштів на банківський рахунок та в касу. Інтеграція бухгалтерської програми BookKeeper із сканерами штрих-кодів дозволяє миттєво проводити вибуття та оприбуткування товарів на складах. Також вже запущена глибока інтеграція із системами РРО та POS-терміналами.