fbpx

Свято наближається: проведення новорічного корпоративу відносимо до податкових витрат

novorichniy korporativ БукКипер

Пп. 139.1.1 ПКУ визначено, що до складу податкових витрат підприємств на загальній системі оподаткування не відносяться витрати, які не пов’язані з веденням господарської діяльності. Тому витрати на проведення корпоративів та новорічних святкувань не збільшують податкові витрати, а в бухгалтерському обліку показуються на рахунку 949.

В обліку ПДВ для підприємств, які мають статус платників такого податку, також існують особливості. За датою першої: оплата, чи отримання товарів (послуг) в ресторані, на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, сума ПДВ включається до податкового кредиту. Одночасно з цим, підприємство нараховує податкове зобов’язання з ПДВ та складає зведену податкову накладну з типом причини 13.

Однак, якщо новорічний корпоратив оформити як рекламну акцію, витрати на організацію заходу визнаються господарськими, і відносяться до складу податкових витрат. Це визначено пп. 140.1.5 ПКУ. Також операція дає право на отримання податкового кредиту з ПДВ без нарахування податкового зобов’язання.

Для того, щоб ДФС не мала претензій до віднесення до податкових витрат проведення новорічних заходів та корпоративів, підготуйте наступні документи:

  • Наказ керівника про проведення святкування Нового року в цілях підвищення споживчого попиту.
  • Перелік запрошених осіб. Важливо, щоб серед запрошених були гості від інших підприємств: замовники та потенційні клієнти.
  • Кошторис витрат, де вказується місце і дата заходу, передбачувані витрати, розповсюдження подарунків та зразків продукції тощо.
  • Звіт про фактичні витрати, який складається після проведення заходу. До звіту бажано додати висновок маркетингового відділу про планове зростання продажів та опитні анкети клієнтів (можна зібрати попередньо).
  • Первинні документи, які підтверджують здійснення витрат.

Інструменти онлайн бухгалтерії БукКіпер повністю задовольняють потреби у проведенні операцій за такими заходами.

Як це працює:

1. Складаємо Акт на проведення банкету рестораном. В рядку «Списання на» обираємо Витрати на збут.

новий функціонал онлайн-бухгалтерії BookKeeper

2. На основі Акту проводимо Податкову накладну з ПДВ.

новий функціонал онлайн-бухгалтерії BookKeeper

3. Зі складу списуємо подарунки та зразки продукції:

новий функціонал онлайн-бухгалтерії BookKeeper

4. Для аналізу розрахунків з кредиторами, що були залучені для організації свята, використовуємо Відомість за розрахунками з постачальниками. Для аналітики обираємо потрібний проект.

В сервісі для ведення бухгалтерії онлайн BookKeeper можна зберегти та надрукувати кожен Звіт.

новий функціонал онлайн-бухгалтерії BookKeeper

Широкі можливості БукКіпер дозволяють вирішити облікові задачі, які постають перед підприємцями та підприємствами всіх систем оподаткування. Проведення операцій, складання розрахунків, заповнення звітів належної форми — все це можливо із сучасною онлайн бухгалтерією.

Приєднуйтесь і зберігайте власний час! Приємний бонус — перший місяць роботи в сервісі — безкоштовний!

Статьи по теме

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Опять обманули: применение предпринимателем новых лимитов доходов в 2020 опасно
Закон 540, который увеличил предельные объемы доходов для ФЛП, противоречит принципам НКУ. Существует большая вероятность того, что налоговики изменят свою позицию относительно применения упрощенцами новых лимитов в 2020 году.
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам