fbpx

Українцям відкриватимуть банківські рахунки за міжнародним стандартом IBAN

iban ukraine bookkeeper

Відповідно до Постанови НБУ від 28 січня 2018 року № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» з 1 квітня 2019 банки України будуть відкривати клієнтам нові розрахункові рахунки за стандартами IBAN. З 1 квітня по 31 жовтня 2019 банки самостійно замінять діючі номери рахунків відповідно до вимог стандарту зі збереженням номера аналітичного обліку. Також серед обов’язків банків буде: інформувати клієнтів про зміну номера рахунку і повідомляти про це в ДФС.

В перехідний період (з 01.04. по 31.10.2019) клієнти банків в платіжних документах зможуть вказувати або діючий номер рахунку, або за стандартом IBAN. Згодом абсолютно всі перекази грошових коштів (в національній та в іноземних валютах, в тому числі під час транскордонних переказів) проводитимуться тільки з використанням IBAN.

IBAN — це стандартна система банківського рахунку у країнах ЄС. Кожна країна самостійно визначає структуру номера рахунку IBAN, слідуючи вимогам ISO 13616.

Формування міжнародного номера банківського рахунку в України відбуватиметься відповідно до НСУ «Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні. (IBAN Registry: 2009 NEQ) ДСТУ-Н 7167: 2010», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 454.

Для України IBAN складатиметься з 29 букв і цифр:

  • перші 10 знаків — код країни, великі червоні літери та код банку;
  • останні 19 знаків — номер рахунку.

Використання IBAN клієнтами банків дозволить:

  • ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
  • завдяки скороченню реквізитів у платіжних документах, уникнути помилок;
  • прискорити здійснення переказів та отримання грошових коштів;
  • в майбутньому застосовувати QR коди, які будуть містити інформацію про IBAN. Це спростить оплату рахунків і обмін платіжною інформацією.

БукКіпер завжди тримає руку на пульсі всіх змін в країні. І ми вже почали роботу над реалізацією вимог до необхідних реквізитів в платіжних документах за стандартами IBAN. Тому із набранням чинності Постанови, користувачі сервісу BookKeeper зможуть складати розрахункові документи відповідно до цих стандартів.

BookKeeper: працюйте вільно, працюйте з задоволенням!

Статьи по теме

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Опять обманули: применение предпринимателем новых лимитов доходов в 2020 опасно
Закон 540, который увеличил предельные объемы доходов для ФЛП, противоречит принципам НКУ. Существует большая вероятность того, что налоговики изменят свою позицию относительно применения упрощенцами новых лимитов в 2020 году.
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам