З 1 січня 2021 року ФОПи та самозайняті особи при оплаті за рекламу у Facebook сплачуватимуть податок на репатріацію та складатимуть декларацію з податку на прибуток.
Ці зміни пов’язані із прийняттям Закону 466, який набрав чинності 23.05.2020 року. Саме він вніс правки до ПКУ:
ФОПи та самозайняті особи, які здійснюють на користь нерезидента — юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь-які виплати з доходів із джерелом походження з України, здійснюють нарахування та сплату податку з доходів нерезидента відповідно до розд. ІІІ «Податок на прибуток підприємств» (п. 177.13, п. 178.8, п. 297.5 ПКУ).
І це не стосується великих угод або поставок, коли підприємець замовляє послуги закордонного перевізника на поставку матеріалів із закордону. Це стосується досить стандартних і простих операцій. Наприклад, замовлення послуг реклами у Facebook: оскільки в Україні немає представництва Фейсбук — оплата здійснюватиметься нерезиденту.
Одночасно в травні 2020 року в розділі ІІІ ПКУ, а саме в п.п. 133.1.4 також з’явились зміни. Зокрема, тепер платниками податку на прибуток є фізичні особи — підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в разі виплати нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом походження з України.
Ст. 133 зазначено, що оподатковувати такі доходи потрібно в порядку, прописаному в ст. 141.4 ПКУ. І в цій статті визначено, які саме доходи нерезидентів і за якими ставками вони оподатковуються. І, зокрема, п.п. 141.4.6 стосується реклами у Facebook
Цікаво, що на відміну всіх інших доходів, які виплачуються за мінусом податків, сплата податку з реклами у Фейсбуці здійснюється власним коштом підприємця. Податок на репатріацію сплачується при виплаті доходів нерезиденту.
Звітувати за такими податками слід протягом 60-ти календарних днів, що настають за звітним роком. В декларації з податку на прибуток заповнюється рядок 23 і додаток ПН.
Податкова декларація з податку на прибуток в програмі для обліку БукКіпер
В онлайн сервісі БукКіпер можливо скласти потрібні податкові звіти, надрукувати або зберегти їх у форматі xml з наступним поданням в контролюючі органи.
Програма підтримує облік підприємців всіх груп. Розрахунок податків здійснюється автоматично на підставі проведених операції відповідно до обраної групи. Так само автоматично заповнюється податкова звітність.

В сервісі BookKeeper можливо вести оперативний облік запасів, в тому числі в розрізі складів, проводити розрахункові операції, в тому числі в іноземній валюті, а також розраховувати та виплачувати зарплату.
Все, що потрібно підприємцю — від створення первинних документів до податкового звітування — знаходиться в програмі БукКіпер!