Приватні підприємці — платники єдиного податку 3 групи подають Декларацію (F0103307) щоквартально протягом 40 днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду. Користувачі онлайн сервісу для обліку БукКіпер вже встигли успішно подати свої декларації за перший квартал. Якщо ви ще не відзвітували в податкову, у вас є час (до 11 травня 2021 року включно), і цей матеріал буде вам в нагоді.

Як і раніше, Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи підприємця (квартальна) за формою F0103307 заповнюється автоматично на підставі проведених банківських виписок, платіжних доручень і прибуткових ордерів, а також Бухгалтерської довідки, якою ви розраховуєте податки за перший квартал.
Рис. 1. Реєстр документів по нарахуванню податків ФОП в бухгалтерській програмі БукКіпер
Показники проведеного документу будуть відображені в Податковій декларації після натискання кнопки «заповнити».
Рис. 2. Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи підприємця (квартальна) за формою F0103307
Як заповнювати нову форму (F0103307) Податкової декларації ФОП (квартальна)?
Перша і найбільш суттєва зміна в Податковій декларації в тому, що раніше нею звітували лише за ЄП, тепер в ній показують ЄП та ЄСВ. Власне ЄП показується в самій декларації, а ЄСВ показують у відповідному додатку Д1 для ФОП. Однак сам додаток подається раз на рік за підсумками звітного року.
Безпосередньо Декларація дуже нагадує попередню форму, і відмінності в ній несуттєві.
В новій Декларації з’явився новий рядок 6 для відображення електронної адреси (цю інформацію хмарний сервіс BookKeeper заповнить автоматично, якщо в налаштуваннях фірми ви її вказували). Втім, цей реквізит не є обов’язковим. Також звичайний ФОП новий рядок 8 не заповнює.
Далі підприємець 3 групи показує обсяг доходу в розділі ІV. Дохід вказується наростаючим підсумком з початку року. За перший квартал цей показник відповідатиме суми доходів за січень, лютий та березень Книги обліку доходів і витрат.
В розділі V ФОП відображає податкові зобов’язання за відповідною ставкою ЄП. Рядки цих розділів бухгалтерська програма BookKeeper заповнює автоматично.
Рис. 3. Заповнення розділів ІV і V Податкової декларації ФОП на ЄП
Також в новій Податковій декларації ФОП (F0103307) з’явився новий розділ 7 «Визначення зобов’язань з сплати єдиного внеску за даними звітного (податкового) періоду». В єдиний рядок 21 цього розділу дублюється показник підсумкового рядка графи 4 розділу 9 додатку 1 до Декларації.
Рис. 4. Розділ VІІ Податкової декларації ФОП
Додаток 1 називається Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску. Він фактично замінює звіт за формою Д5.
Відповідно абз.5 част.8 ст. 9 Закону про ЄСВ ФОП подає звіт про ЄСВ до податкового органу за календарний рік. Тому у Декларації за 1 квартал рядок 21 розділу 7 не заповнюйте.
Інформація у додатку 1 та в розділі 7 буде відображатися в цілому за 2021 рік у складі Декларації за 4 квартал, який буде подаватися в термін до 9 лютого 2022 року.
Бажаємо вам швидкого та успішного подання звіту!