fbpx

Як підприємцю не платити ЄСВ та отримувати доходи на карантині?

Як не платити ЄСВ та отримувати доходи ФОП на карантині

Підприємців можуть ще місяць (третій поспіль) звільнити від сплати ЄСВ «за себе». Це передбачає законопроект № 3329-д, який було прийнято у І читанні.

Як і в Законі № 533-ІХ, пільга стосується:

  • ФОП на загальній системі оподаткування;
  • ФОП на спрощеній системі;
  • Самозайнятих осіб (адвокати, нотаріуси тощо);
  • Фізосіб — членів фермерських господарств.

Зверніть увагу, для того, щоб задекларувати своє бажання скористатися пільгою, потрібно правильно скласти звіт Д5 за підсумком року (подаватиметься в лютому 2021). Зокрема, напроти місяців березень та квітень (а в разі прийняття законопроекту 3329-д — і травень) колонки 3, 4, 5 та 6 Таблиці 1 звіту заповнювати не потрібно (або поставити прочерк). Лише подавши таку Д5, можна підтвердити бажання скористатися наданою пільгою.

Це стосується і підприємців, в яких на момент прийняття змін за березень та квітень вже було сплачено ЄСВ. Немає заборони врахувати ці суми як переплата, а в наступні два місяці ЄСВ не платити.

заповнення звіту Д5 в програмі для обліку Буккіпер

Рис. 1. Заповнення звіту Д5 в програмі для обліку БукКіпер

Чи можна скористатися пільгою з ЄСВ, якщо в цей період були отримані доходи?

Якщо на час карантину сфера бізнесу ФОП не була заборонена, підприємець продовжував діяльність і отримував дохід, він також може не платити ЄСВ за березень та квітень. Оскільки законодавець не ставить жодного взаємозв’язку між отриманим доходом і сплатою ЄСВ за ці місяці.

Також немає взаємозв’язку між тим, що ФОП продовжує сплачувати ЄСВ за найманих працівників (хоча б в мінімальному розмірі) та не сплачувати внесок «за себе». Адже послаблення стосується всіх підприємців, незалежно від того, чи є у ФОПа наймані працівники, чи ні.

Місяці, за які не було сплачено ЄСВ, також будуть зараховані до страхового стажу підприємця.

розрахунок податків ФОП в бухгалтерській програмі Буккіпер

Рис. 2. Розрахунок податків ФОП за перший квартал 2020 року в бухгалтерській програмі БукКіпер

В онлайн бухгалтерії БукКіпер ФОП всіх груп і систем оподаткування можуть самостійно провести необхідні розрахунки, створити документи (акти, рахунки, накладні), розрахувати податки, заповнити податкові звіти. Програма має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, яким швидко оволодівають навіть користувачі без професійних знань в обліку.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського та оперативного обліку ФОП всіх груп і всіх систем оподаткування. Передбачений облік грошових коштів, складський облік товарів, облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу дозволяє обмінюватись банківськими документами в режимі реального часу. Можливе завантаження виписок інших банків у форматі DBF. Всі необхідні звіти.

Програма для обліку підтримує імпорт банківських виписок: Альфа-банк, Ощадбанк, Райффайзен Банк та інших банків у форматі csv та dbf. А клієнти Приват24 для бізнесу можуть завантажувати платіжні документи в режимі реального часу.

Для всіх користувачів працює безкоштовна служба підтримки, куди можна звернутись за допомогою як працювати в програмі для обліку BookKeeper.

Всі користувачі отримують перший місяць обліку безкоштовно. Надалі вартість місячної ліцензії складає лише 295 гривень.

Статьи по теме

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Опять обманули: применение предпринимателем новых лимитов доходов в 2020 опасно
Закон 540, который увеличил предельные объемы доходов для ФЛП, противоречит принципам НКУ. Существует большая вероятность того, что налоговики изменят свою позицию относительно применения упрощенцами новых лимитов в 2020 году.
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам