Підприємців можуть ще місяць (третій поспіль) звільнити від сплати ЄСВ «за себе». Це передбачає законопроект № 3329-д, який було прийнято у І читанні.
Як і в Законі № 533-ІХ, пільга стосується:
- ФОП на загальній системі оподаткування;
- ФОП на спрощеній системі;
- Самозайнятих осіб (адвокати, нотаріуси тощо);
- Фізосіб — членів фермерських господарств.
Зверніть увагу, для того, щоб задекларувати своє бажання скористатися пільгою, потрібно правильно скласти звіт Д5 за підсумком року (подаватиметься в лютому 2021). Зокрема, напроти місяців березень та квітень (а в разі прийняття законопроекту 3329-д — і травень) колонки 3, 4, 5 та 6 Таблиці 1 звіту заповнювати не потрібно (або поставити прочерк). Лише подавши таку Д5, можна підтвердити бажання скористатися наданою пільгою.
Це стосується і підприємців, в яких на момент прийняття змін за березень та квітень вже було сплачено ЄСВ. Немає заборони врахувати ці суми як переплата, а в наступні два місяці ЄСВ не платити.
Рис. 1. Заповнення звіту Д5 в програмі для обліку БукКіпер
Чи можна скористатися пільгою з ЄСВ, якщо в цей період були отримані доходи?
Якщо на час карантину сфера бізнесу ФОП не була заборонена, підприємець продовжував діяльність і отримував дохід, він також може не платити ЄСВ за березень та квітень. Оскільки законодавець не ставить жодного взаємозв’язку між отриманим доходом і сплатою ЄСВ за ці місяці.
Також немає взаємозв’язку між тим, що ФОП продовжує сплачувати ЄСВ за найманих працівників (хоча б в мінімальному розмірі) та не сплачувати внесок «за себе». Адже послаблення стосується всіх підприємців, незалежно від того, чи є у ФОПа наймані працівники, чи ні.
Місяці, за які не було сплачено ЄСВ, також будуть зараховані до страхового стажу підприємця.
Рис. 2. Розрахунок податків ФОП за перший квартал 2020 року в бухгалтерській програмі БукКіпер
В онлайн бухгалтерії БукКіпер ФОП всіх груп і систем оподаткування можуть самостійно провести необхідні розрахунки, створити документи (акти, рахунки, накладні), розрахувати податки, заповнити податкові звіти. Програма має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, яким швидко оволодівають навіть користувачі без професійних знань в обліку.

Програма для обліку підтримує імпорт банківських виписок: Альфа-банк, Ощадбанк, Райффайзен Банк та інших банків у форматі csv та dbf. А клієнти Приват24 для бізнесу можуть завантажувати платіжні документи в режимі реального часу.
Для всіх користувачів працює безкоштовна служба підтримки, куди можна звернутись за допомогою як працювати в програмі для обліку BookKeeper.
Всі користувачі отримують перший місяць обліку безкоштовно. Надалі вартість місячної ліцензії складає лише 295 гривень.