fbpx

За якою формою в березні реєструвати ПН, якщо дата складання — лютий

За якою формою в березні реєструвати ПН, якщо дата складання — лютий

В бухгалтерському сервісі BookKeeper з’явились нові форми Податкової Накладної та Розрахунку Коригувань. Вони будуть доступні для складання з 1 березня. Цього вимагає Наказ МФУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» №734 від 02.12.2020, саме яким затверджено нові форми документів.

Як зміняться ПН і РК в березні 2021?

Податкову накладну та Розрахунок коригувань доповнили новим реквізитом «код», який заповнюється в разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта. В новому реквізиті потрібно буде вказувати ознаку джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:

  • 1 — Єдиний державний реєстр підприємств та організацій (ЄДРПОУ)
  • 2 — Державний реєстр фізичних осіб — платників податків (ДРФО)
  • 3 — реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені в ЄДРПОУ)
  • 4 — серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платників податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Ще зміниться можлива кількість рядків для заповнення у розділі Б Податкової накладної. Зокрема, в поточній редакції ця кількість досягає 9 999, в березні можна буде внести номенклатуру на 99 999 рядків.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

За якою формою реєструвати ПН та РК в березні, якщо дата складання документа — лютий?

Даючи відповідь на це питання, звернемось до:

1. П.3 Порядку №1307: ПН підлягають реєстрації в ЄДРПН за формою, чинною на день реєстрації

2. П.21 цього ж Порядку: правила складання та реєстрації РК аналогічні тим, що і для ПН

Починаючи з 1 березня, всі ПН та РК, навіть ті, які складаються за минулий період (лютий), потрібно реєструвати вже за новою формою. Тому в хмарному сервісі БукКіпер з 1 березня старі форми цих документів будуть не доступні. Але, як і раніше, ви зможете в BookKeeper скласти ПН або РК та зареєструвати їх в ЄДРПН вже за новими формами.

Декларацію з ПДВ за новою формою складатимемо аж у квітні

Відповідно до п. 46.6 ПКУ, нові форми декларацій набувають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому відбулось їх оприлюднення. Отже першу Декларацію з ПДВ за новою формою подаватимемо за березень 2021 року.

Але Уточнюючий Розрахунок за новою формою потрібно буде складати вже у березні, незважаючи на те, за якою формою була подана Декларація, до якої подається УР.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам