fbpx

Збільшені податки та суто фіскальні зміни: як законопроект 5600 вплине на бізнес?

Збільшені податки та суто фіскальні зміни як законопроект 5600 вплине на бізнес

Підготовлений урядом законопроект містить цілу низку змін, які, за прогнозами експертів, негативно вплинуть на бізнес та на економіку в цілому. Однак, незважаючи на критику з боку бізнес-спільноти, профільний комітет ВР проголосував за прискорену процедуру прийняття документу після першого читання.
Сьогодні, 1 липня ВР буде вперше розглядати законопроект й голосувати.

Що ж саме відбудеться, якщо законопроект 5600 приймуть в тому вигляді, як він є?

1. Без звернення до суду контролюючі органи зможуть самостійно стягувати податковий борг за рахунок готівки та/або коштів на банківських рахунках платника податків.

2. Керівник фірми, у якої є податковий борг, не зможе виїхати за кордон до моменту повного його погашення.

3. На час адміністративного чи судового оскарження результатів перевірки податківці блокуватимуть активи платника податків в межах суми донарахованих податкових зобов’язань.

4. Податківці отримують безспірне право отримувати від платників податків пояснення та інформацію не лише за фактом виявленого порушення, але й за наявності фактів, що можуть свідчити про порушення.

5. Дохід від продажу третього та більше об’єктів нерухомості протягом року оподатковуватиметься за ставкою ПДФО 18% (зараз діє 5%).

6. При розрахунку податку на прибуток можна буде переносити лише 50% збитків минулих звітних років. Фактично це означає сплату податку з прибутку зі збитку.

7. До податкового кредиту не можна будет включати податкові накладні, складені більш, ніж 6 місяців тому (180 днів). Зараз це обмеження в 3 роки (1095 днів).

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

8. У разі придбання та/або імпорту товарів, які в подальшому постачатимуться на митній території України, платникам-посередникам обмежать бюджетне відшкодування ПДВ.

9. Житло та дорогоцінні метали подорожчають на 20%, оскільки операції з їх продажу будуть об’єктами оподаткування.

10. Зростуть: акцизний податок, екологічний податок, рентна плата за користування радіочастотними ресурсами та використання води

11. Із земельних ділянок, право власності на які не оформлено, але вони все одно використовуються, потрібно буде сплачувати земельний податок.

12. Власники та користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання з 1 гектара землі.

13. Підприємства, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці, страусів і перепелів не зможуть перебувати на єдиному податку 4 групи.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам