fbpx

Штрафи за порушення з готівкою бізнес не платитиме

shtrafi za gotivku bookkeeper

20 червня 2019 року Президент України підписав Указ №418/2019, яким визнав такими, що втратили чинність 53 Укази Президента. Серед них — і Указ Президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 №436/95.

Після набрання чинності Указу №418/2019, не діятимуть фінансові штрафи за наступні порушення:

  • Перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах — у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожен день.
  • Неоприбуткування, неповне та/або несвоєчасне оприбуткування готівки в касі — у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
  • Витрачання готівки з виручки, що надійшла від реалізації товарів та послуг, на виплати, пов’язані з оплатою праці за наявності податкової заборгованості — в розмірі здійснених виплат.
  • Перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів — у розмірі 25% виданих під звіт сум.
  • Проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера або іншого документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів — у розмірі сплачених коштів.
  • Використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням — у розмірі витраченої готівки.

Залишаться лише адмінштрафи відповідно до КпАП.

Указ №418/2019 набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Станом на ранок 21.06.2019 офіційно не опублікований.

UPD: Указ було опубліковано в суботу 22 червня 2019 року в «Урядовому кур'єрі» №116/2019.
А отже, з 23 червня 2019 року скасовані фінштрафи за порушення касової дисципліни.

Для ведення бухгалтерського обліку, створення первинних документів належної форми та складання і подання електронної звітності використовуйте онлайн бухгалтерію BookKeeper! В сервісі реалізовані необхідні операції, які потребує сучасний бізнес всіх систем оподаткування. Каса і банк, продажі і придбання, операції зовнішньоекономічної та посередницької діяльності, зарплата, договори ЦПХ та інші розділи обліку. Регламентовані звіти заповнюються автоматично на підставі проведених вами розрахунків. В разі необхідності в будь-який звіт в ручному режимі можна внести зміни. Завдяки інтеграції з програмою подання звітів Соната, ви зможете відправити в контролюючий орган звіт за лічені хвилини.

Реєструйтеся в БукКіпер і гарантовано отримуйте місяць безкоштовної роботи!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам