fbpx

«Справедливий» розрахунок ЄСВ 2019: навіщо душити український бізнес

nalogovaya buhgalter

Закон №8322, зареєстрований ще 25 квітня 2018 року, був підтриманий Кабміном 14 листопада. А отже ймовірність того, що в 2019 році підприємства та ФОП будуть розраховувати ЄСВ за новими правилами, існує. На думку самих авторів закону, він має запобігти мінімізації сплати ЄСВ, шляхом заниження заробітних плат, вивести з тіні високі оклади та збільшити надходження до Пенсійного фонду.

Якщо законопроект приймуть, розрахунок ЄСВ до сплати проводитиметься за новою схемою. А саме: ЄСВ в розмірі 22% буде сплачуватися з доходів, що не перевищують 25 мінімальних зарплат (25 Х 4173 = 104 325 грн.). (Нагадаємо, що в 2018 році гранична величина дорівнює 15 мінімальним заробітним платам — 55 845 грн.). Доходи, що перевищуватимуть новий поріг, оподатковуватимуться за регресійною шкалою. Тобто:

20% — з доходів від 25 до 70 розмірів мінімальних зарплат;
17% — з доходів від 70 до 150 мінзарплат;
15% — з доходів від 150 до 200 мінзарплат;
10% — з доходів від 200 до 270 мінзарплат;
5% - з доходів, вище, ніж 270 розмірів мінімальних зарплат.

Міністр соцполітики Андрій Рева навів статистичні дані, згідно з якими 75% комерційних підприємств показують середню заробітну плату до 4 000 гривень. По суті, вони виконують вимоги законодавства. Та керівників, які отримують мінімальну зарплату за останні два роки стало вдвічі більше, при цьому середній рівень зарплат в Києві у вересні 2018 досяг 13 614 грн.

Та не забуваємо, що рівень життя в регіонах і відповідні витрати нижчі, за ціни в Києві.
Тому було запропоновано встановити правило, згідно з яким керівники підприємств повинні сплачувати ЄСВ, розрахованого із доходу, в розмірі двох мінімальних зарплат. При цьому, сама зарплата може бути меншою, ніж дві мінімалки.

Також, встановлюючи розміри зарплат своїм працівникам, керівники повинні враховувати кваліфікацію, відповідальність та умови праці. (Чи не означатиме це те, що під час перевірки фіскали зможуть самостійно оцінювати «правильність» розміру зарплати, і в разі чого — нарахувати «несплачений» ЄСВ?).

Наразі проект Закону №8322 проходить останні доробки, і найближчим часом його подадуть до Верховної Ради для ухвалення. Якщо його все ж таки приймуть, бізнесу доведеться розв’язувати проблему чималого податкового навантаження. Звичайно, шлях для її вирішення може полягати у збільшенні цін на товари та послуги. Та чи не призведе цей спосіб до тієї ж самої проблеми — інфляції, і врешті-решт до «дірок» в бюджеті?

Радимо користуватись онлайн бухгалтерією БукКіпер, її широкі можливості передбачають задоволення всіх задач, які постають перед ФОПами, єдинниками, підприємствами малого та середнього бізнесу і неприбутковими організаціями. Проведення операцій, складання розрахунків, створення документів належної форми та заповнення і подання звітів онлайн – все це можливо з найшвидшою онлайн-бухгалтерією БукКіпер!

Приєднуйтесь і зберігайте власний час! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі – безкоштовний.

Тематичні публікації

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper?
Як вважаєте, скільки часу потрібно ФОП на те, щоб самому вести облік своєї діяльністі? Чи можливо це взагалі — не залучаючи бухгалтера-аутсорсера, скласти самостійно декларацію з ЄП?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Знов обдурили: застосування підприємцем нових лімітів доходів у 2020 небезпечно
Закон 540, яким збільшено граничні обсяги доходів для ФОП, суперечить принципам ПКУ. Існує велика ймовірність того, що податківці змінять свою позицію щодо застосування спрощенцями нових лімітів в 2020 році. А ФОПи, які застосували збільшені обсяги, матимуть донарахування податкових зобов’язань.
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам