fbpx

ТОП-податкових порушень 2020 року

ТОП-податкових порушень 2020 року

За результатами проведених документальних перевірок контролюючі органи найчастіше всього застосовували до суб’єктів господарювання караючі заходи за такі порушення:

1. Безпідставне формування витрат та податкового кредиту з ПДВ внаслідок проведення з неіснуючими контрагентами або псевдопостачальниками господарських операцій. Джерелами інформації для визнання операцій «нереальними» є звітність таких контрагентів:

  • 20-ОПП та ЄРПН: відсутність у власності (користуванні) об’єктів оподаткування та не придбання послуг, які б дозволили контрагенту проводити діяльність;
  • звіти за формами №Д4 та №1ДФ: відсутність (або незначна кількість персоналу), яка б дозволила проводити діяльність;
  • за даними контролюючих органів за місцем обліку «постачальників»: відсутність за місцезнаходженням, з якого повинна проводитись діяльність;
  • фінзвітність та ЄРПН: відсутність реального або законного джерела походження товарів (немає виробництва або імпорту);
  • дані ЄРПН: відсутність даних щодо зберігання або транспортування товарів;
  • за інформацією у Єдиному державному реєстрі судових рішень псевдопостачальники були визнані «суб’єктами фіктивного підприємництва», «учасниками транзитно-конвертаційних груп», «суб’єктами, що були створені для надання податкової вигоди іншим платникам» тощо.

2. Не нараховані податкові зобов’язання з ПДВ через невизначення частки використання ПДВ між оподаткованими та неоподаткованими операціями за придбаними товарами (послугами, необоротними активами).

3. До складу податкового кредиту з ПДВ включена вартість товарів (послуг), що використовуються не в господарській діяльності.

4. До доходу не включена сума кредиторки щодо якої минув термін позивної давності.

5. Витрати та податковий кредит не підтверджені документами податкового та бухгалтерського обліку.

6. Податкові накладні з ПДВ-зобов’язань або були складені з порушенням строків реєстрації в ЄРПН, або зовсім без реєстрації.

Про основні порушення на своєму сайті розповіли податківці в Чернівецькій області.

Бажаємо кожному клієнту БукКіпер, щоб їх обходили стороною податкові інспектори. А навіть, якщо й планується перевірка, нехай штрафи вас оминають.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Нагадаємо, що в онлайн програмі БукКіпер зручно вести бухгалтерський облік, автоматично складати податкові звіти, або формувати бухгалтерські фінансові звіти для аналізу діяльності.

В програмі автоматично розраховується зарплата, можливий облік необоротних активів, ТМЦ в розрізі складів, виробництва та операцій в іноземний валюті.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам