fbpx

Видача готівки з каси: заповнюємо реквізити касового ордеру

Видача готівки з каси: заповнюємо ревізити касового ордеру

Після набрання чинності Положення №148, НБУ і податківці видали немало роз’яснень, в яких висловили позицію, що суперечить попередній версії  оформлення касових ордерів.

Реквізити у видатковому ордері «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчують особу отримувача (які заповнюються отримувачем готівки)… не заповнюються в касових операціях по видачі готівки за видатковими відомостями та здавання готівки до банку. Так вимагає п. 32 Постанови №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій».

Після набрання чинності документу, безліч практикуючих бухгалтерів звернулись до НБУ та податківців за роз’ясненнями, які реквізити все ж таки мають бути заповненими у видатковому ордері.

У листі НБУ від 07.03.2018 №50-0007/13560 регулятор висловлює думку, що суперечить попередній позиції. А саме: якщо видатковий касовий ордер оформляють на загальну суму готівки, що видається, наприклад згідно з видатковою відомістю працівникам підприємства, то в реквізит «Видати» заповнюється і слід зазначити ПІБ особи, яка видає кошти (касира). Цієї точки зору дотримались і податківці в роз’ясненні ЗІР категорії 109.15. Керуючись наведеною логікою доходимо висновку, що ПІБ касира вказуємо у видатковому ордері по видачі готівки в банк. А в рядку «Підстава» вказуємо назву банку.

Вважаємо, що реквізит «Сума» теж потрібно заповнювати. Звісно, сперечатись з НБУ складно. Але, якщо уважніше читати положення, стає зрозуміло, що рядок «Сума» заповнює не отримувач готівки, а саме підприємство.

В операції «Видача готівки через інкасаторську службу» в рядку «Видати» вказуємо назву банку.

У випадку внесення виручки відокремленого підрозділу до головної каси підприємства в реквізиті «Видати» вказуємо ПІБ касира підрозділу — особи, яка несе готівку до головного підприємства.

Працюючи в сучасній програмі для обліку БукКіпер вам не потрібно витрачати час на відстеження змін в оформленні документів.

Відслідковувати переміни в законодавстві та оперативно впроваджувати їх в програму для обліку — наша задача. Всі правильні документи та актуальні звіти у вас под рукою! Навіть, якщо щось змінюється в базі законів країни ми оперативно втілюємо це в онлайн сервісі. Працюючи в онлайн бухгалтерії BookKeeper будьте певні, що ви працюєте з актуальними формами документів, звітів та методами розрахунку податків.

Реєструйтесь та отримуйте місяць безкоштовного тест-драйву.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам