fbpx

Відновлені реєстрація ПН та податкові перевірки під час війни

Відновлені реєстрація ПН та податкові перевірки під час війни

Починаючи з 27 травня 2022 року відновлені обов’язкова реєстрація ПН та РК до ПН, податкові перевірки та штрафи за несплату податків. Зміни введені Законом України «Про внесення змін до ПКУ та інших законодавчих актів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів, єдиного внеску під час діє воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 №2260-ІХ, який було опубліковано 26 травня в газеті «Голос України» №111 (7861).

Законом внесені наступні зміни:

1. Відновлення податкового обов’язку платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки щодо дотримання термінів реєстрації ПН та РК до ПН в ЄДРПН, подання податкової звітності та сплати податків.

Реєстрацію податкових документів, граничний термін яких припадає на період з 24 лютого 2022 року по 26 травня 2022, слід здійснити до 15 липня 2022 року.

Для подання податкової звітності за цей самий період встановлена кінцева дата 20 липня 2022 року.

Податки та збори, нараховані за період з 24 лютого по 26 травня 2022 року, потрібно сплатити до 30 липня 2022 року.

2. У разі відсутності можливості у платника податків своєчасно виконати свій податкових обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання податкової звітності, звільняються від відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Перелік документів, які підтверджують неможливість виконання податкових зобов’язань встановлює Мінфін.

3. Платники податків, у яких відновилась можливість виконати податкові зобов’язання, граничний термін яких припадає на період з 24 лютого до дня відновлення такої можливості, звільняються від відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

4. Платники податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% ЄП звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових зобов’язань з 24 лютого до переходу на спрощену систему, за умов виконання таких обов’язків протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

5. Платники податків, які до 25 липня 2022 року самостійно виправили помилки, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, звільняються від нарахування та сплати податкових санкцій та пені.

6. Суми податкового кредиту включені за ті товари, які потім були знищені в наслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

7. Відновляються камеральні перевірки, документальні позапланові перевірки та фактичні перевірки.

8. Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюватиметься у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв.

Боротьба триває, і наш обов’язок максимум працювати в тилу та робити все задля зміцнення України. На період воєнного стану ми відмінили обов’язкову сплату за користування бухгалтерським сервісом БукКіпер, натомість оплата за ліцензії здійснюється на добровільних засадах.

Українська бухгалтерія БукКіпер — це хмарний сервіс, що дозволяє працювати онлайн з будь-якої точки світу. Програма розроблена українською компанією і забезпечує потреби в бухгалтерському, податковому та оперативному обліку як ФОП, так і юросіб всіх груп і систем оподаткування.

В програмі реалізовані наступні ділянки обліку: Придбання, Продажі, Зарплата та Кадри, просте Виробництво, Необоротні активи та Запаси (можливість обліку в розрізі складів), ПДВ, ЗЕД, Розрахункові операції тощо. Наявні форми обов’язкової податкової звітності, що заповнюється автоматично на підставі проведених розрахунків та операцій.

Підтримуйте Україну — застосовуйте українській програмні рішення!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам