fbpx

Перевірки: як бути з електронним документом

як бути з електронним документом - Буккіпер

Для оформлення документів в електронному вигляді існують законні підстави. Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» визначено, що електронний документ, який складено відповідно до вимог чинного законодавства та містить усі необхідні реквізити, має таку ж юридичну силу, як і документ, складений в паперовому вигляді. Такий документ також дозволяє ідентифікувати підписантів.

Одночасно пунктом 6.4. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку № 88 від 24.05.1995, передбачено, що первинні документи в електронному вигляді повинні зберігатися на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях, та протягом строку, що не менший від строку, встановленого для відповідних документів на папері. Тому підприємства мають зберігати електронні документи в xml форматі або копії програм, в яких було здійснено експорт та обмін документами.

Питання надання електронних документів в разі перевірки регулюється Законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Відповідно до п. 6 ст. 9, підприємство, яке складає та зберігає первинні документи з використанням електронних засобів оброблення інформації, зобов’язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу контрагентів (інших учасників господарських операцій) та правоохоронних органів. Ця норма передбачена і п. 8 ст. 85 ПКУ.

Отже, якщо в ході перевірки посадова особа контролюючого органу просить надати копії документів, підприємство роздруковує документ, складений в електронному вигляді, на паперовому носії. Копії документів засвідчуються підписом директора та скріплюються печаткою компанії. Також копії можна позначити «копія вірна» або «згідно з оригіналом».

У зв’язку з цим, підприємство самостійно визначає оптимальне рішення для себе: зберігати всі документи в електронному вигляді і, при необхідності, виготовляти на паперових носіях копії, завірені підписами та печаткою; або одночасно із складанням документів на електронних носіях, створювати їх паперові дублікати.

Первинні документи, що засвідчують проведення всіх господарських операцій можливо складати в бухгалтерському сервісі БукКіпер. Всі накладні, акти, інвойси та відомості містять обов’язкові до заповнення реквізити і відповідають чинному законодавству.

Як бути з електронним документом - БукКіпер

Кожен документ формує бухгалтерські проводки, які враховуються при обчисленні фінансових результатів та автоматичному розрахунку податків звітного періоду.

Як бути з електронним документом - БукКіпер

Для деталізації можна сформувати Реєстр.

Як бути з електронним документом - БукКіпер

На підставі проведених розрахунків автоматично складається звітність за податками та по зарплаті.

В бухгалтерській програмі BookKeeper передбачено ведення всіх систем оподаткування: ЄП, загальна система та неприбуткові організації.

Реалізовані розділи обліку: Продажі, Придбання, Запаси, Необоротні активи, Каса і Банк, Персонал, Зарплата та інші.

Робота в програмі проводиться онлайн з будь-якого сучасного пристрою з підключенням до інтернет (ноутбук, планшет, смартфон). База даних зберігається в хмарному сховищі компанії Microsoft, що гарантує надійний захист.

Підключайтесь до БукКіпер та отримуйте тест-драйв без оплати протягом 30 днів.

Даруємо 1 або 2 безкоштовних місяців роботи, при сплаті за 6 або 12 місяців відповідно.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам