fbpx

Як отримати довідку податкового резидента в Україні онлайн?

Як отримати довідку податкового резидента в Україні онлайн

Українці зможуть отримати онлайн довідку податкового резидента відповідно до норм міжнародних стандартів.

Нарешті питання подвійного оподаткування українців, які виїхали за кордон через військові події, майже вирішено (чому майже — напишемо нижче). Хто б що не казав, а душа Мінфіну разом з підприємцями. Нещодавно було розроблено Наказ №248, яким затверджена форма довідки про підтвердження резидента України згідно норм міжнародних стандартів документів. Якщо раніше ця довідка була українською, тепер вона видаватиметься з транслітерацією англійською мовою.

Але найбільше значення цього Наказу в тому, що документ можна буде отримати онлайн (раніше довідка видавалась виключно офлайн в паперовій формі). Тепер українці, які виїхали за кордон, але продовжують працювати та неухильно сплачувати податки в бюджет рідної країни, зможуть зітхнути з полегшенням і не хвилюватися за подвійне оподаткування.

Як отримати довідку про резидентство в Україні онлайн?

Для отримання довідки потрібно подати заяву в довільній формі до української податкової, в якій визначити підстави для визнання резидентства в Україні (зареєстрований ФОП, центр життєвих інтересів тощо), а також електронну пошту, на яку хочете отримати довідку. Заяву можна направити через ЕК платника податків в розділі Листування з ДПС.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Ще з новин: фізичні особи (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, зможуть отримати довідку не тільки в ЕК, але й в будь-якому контролюючому органі.

Тепер поговоримо про те, чому проблема подвійного оподаткування «майже вирішена». У кожної країни власні правила визнання податкового резидентства. Наприклад, в Голландії особи, які довготривало орендують житло, визнаються податковими резидентами. Наразі для узгодження питання резидентства різних країн, уряд Україна розіслав листи країнам ЄС з проханням не визнавати податковими резидентами осіб, які знаходяться на їх територіях довше 180 днів. Поки що позитивну відповідь надала лише Польща. З надією очікуємо такої ж відповіді і від інших країн.

Нагадаємо, що де в би не знаходились, а українська хмарна бухгалтерія БукКіпер дозволяє вести облік доходів та витрат і складати податкову звітність. Програма розроблена як для юридичних, так і для фізичних осіб підприємців всіх систем і груп оподаткування, містить документи установленої форми, обов’язкові операції та розрахунки, а також форми податкової звітності, яка заповнюється автоматично на підставі проведених операції. Податкові звіти зберігають у форматі xml з наступним їх імпортом для подання в контролюючі органи.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам