fbpx

Як подати заяву на 2% ЄП?

Як подати заяву на 2 ЄП

В дію вступила система обліку з особливостями. Подавши заяву на перехід на 2% єдиного податку з 1 квітня можна працювати за спрощеною системою оподаткування як ФОП, так і юрособам, обсяг доходу яких не перевищує 10 млрд гривень.

Нововведення не означає, що третя група, яка існувала, скасовується, або що всім слід перейти на систему оподаткування з особливостями. Починаючи з 1 квітня паралельно існуватиме три різні варіації третьої групи спрощеної системи оподаткування. І на якій перебувати — підприємець або юрособа вирішуватиме самостійно.

Єдиний податок 2%: як подати заяву через Електронний кабінет?

Податківці роз’яснили, що для переходу до 1 квітня слід заповнити стару заяву на перехід на спрощену систему оподаткування за формами F0102003 — для підприємців та J0102003 — для юридичних осіб.

В Електронному кабінеті в категорії Введення звітності потрібно обрати 2022 рік і березень місяць. Натиснути кнопку Створити та обрати форму за відповідним кодом — Заява на застосування спрощеної системи оподаткування.

Щоб бути впевненими на 100%, що заяву податкова не відхилить, варто поставити відмітку про заповнення Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

2 Як подати заяву на 2% ЄП?

У формі заяви найперше ставимо позначку «Внесення змін».

3

В розділі 5 «Підстава подання заяви» слід заповнити відповідний пункт. Зокрема, 5.1. стосується юридичних або фізичних осіб, які вирішили скористатися цим правом, перейшовши із загальної системи оподаткування. Відповідно, в підпункті 5.1.1. вказується 01.04.2022 року. В підпункті 5.1.2. вказується ставки податку 2%, група — 3, і без ПДВ.

Пункт 5.2. стосується фізичних осіб, які вже знаходяться на спрощеній системі. В цьому випадку вказується, що перехід відбувається з 3 групи на 3 групу, і зі ставки 5% на ставку 2%. Також без реєстрації ПДВ. Дата переходу вказується словами.

4

В розділі 6 вказується місце провадження господарської діяльності та відповідний код за КОАТУУ. Якщо місцем провадження діяльності є вся територія України, то місце не вказується.

В розділі 7, якщо є наймані працівники, ставимо відповідну кількість, якщо немає — ставити 0.

В розділі 8 вказується діючий КВЕД.

В розділі 9 вказуємо, що податковий борг відсутній, якщо це дійсно так.

В розділі 10 вказуємо словами обсяг доходу за попередній календарний рік.

В розділі 11 ставимо позначку, що розрахунок доходу подається.

6.1

Після заповнення заяви натискаємо кнопку Перевірити та переходимо до заповнення Розрахунку доходів за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Форма Розрахунку в закладці Додатки.

В Розрахунку вказуємо, що це первинна реєстрація, а в розділі 5 вказуємо суму доходів, отриманих за попередній календарний рік, але вже цифрами.

6

Після перевірки документу зберігаємо документ, підписуємо та відправляємо в податкову.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Як перша, так і друга квитанції надходять досить швидко. Проте не варто відразу радіти, оскільки перехід на систему з особливостями не відбувається відразу після отримання другої квитанції. Податківці ще будуть опрацьовувати заяви, перевіряти на відповідність критеріїв. Тому в категорії Облікові дані з часом слід буде самостійно проконтролювати інформацію про перехід на систему з особливостями і, зокрема, діючу ставку податку.

Нагадаємо, що програма для обліку БукКіпер дозволяє швидко та просто проводити необхідні розрахунки, операції та документи. Хмарний сервіс має функціонал, який повністю закриває потреби малого та середнього бізнесу, а отже може бути повноцінною заміною російської програми 1С. На час військового стану оплата за користування БукКіпер здійснюється на добровільних засадах.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам