fbpx

Як податкова реформа-2020 змінила життя єдинників

програма БукКіпер

Скандальний законопроект 1210, який зрештою став Законом 466-ІХ, вступив в дію 23.05.2020 року.

Головні зміни, які Закон приніс єдинникам, стосуються періоду для звітування з ПДВ, умови втрати статусу платника ЄП через податковий борг і порядку нарахування та сплати податку на прибуток спрощенцями.

1. Ставки ЄП

Розміри ставок ЄП не змінились. Закон 466 лише вніс зміни до формулювань: слова «у межах» змінили на «не більше».

2. Граничні обмеження доходів для єдинників

Закон 466 продублював вже прийняті Законом 540 зміни щодо обмежень обсягів доходів для перебування на спрощеній системі оподаткування.

З 2 квітня 2020 року граничні річні доходи для ЄП становлять:

  • І група: 1 млн грн (замість 300 тис грн);
  • ІІ група: 5 млн грн (замість 1,5 млн грн);
  • ІІІ група (і фізособи, і юрособи): 7 млн грн (замість 5 млн грн).

3. Період звітування з ПДВ

Єдинники ІІІ та ІV груп, які мають статус платників ПДВ, звітуватимуть за цим податком щомісяця. І хоч на 2020 рік була можливість обрати період звітування, ця новація набрала дії 23 травня.

Поки що чекаємо пояснень від податківців, коли потрібно буде подавати декларацію за ІІ квартал.

4. Обрання, зміна та відмова від ІІІ групи ЄП

Щоб перейти зі ставки 5% на ставку 3% ЄП, потрібно подати заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватись нова ставка. При переході з 3% на 5% ЄП — термін подання заяви залишився старий — 15 календарних днів.

При зміні податкової адреси, або місця провадження діяльності, заява подається не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулись ці зміни.

5. Втрата статусу ЄП через податковий борг

За Законом 466 єдинник І-ІІІ груп має право залишатися на спрощеній системі, якщо за два квартали поспіль його борг складає менше 1020 грн.

6. Зміни для платників ЄП ІV групи

Відповідно до п. 292-1-2 ПКУ, базою оподаткування для платників ЄП ІV групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня звітного року.

Окремо врегульовано питання, якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена. В цьому разі нею буде грошова оцінка одиниці площі ріллі в АР Крим або в області.

Змінено й строк подання звітності щодо щорічного підтвердження статусу за пп. 298.8.1 ПКУ. В 2021 році платники ЄП ІV звітуватимуть «не пізніше 20 лютого», а не до «до 20 лютого», як було раніше.

7. Податок на прибуток, ПДФО та ВЗ

З 1 січня 2021 року єдинник-юридична особа, який визнається контролюючою особою над контрольованими іноземними компаніями відповідно до ст. 39-2 ПКУ, здійснюватиме нарахування та сплату податку на прибуток.

Також в пп. 133.1.1 ПКУ та 133.1.4 ПКУ визначили:

  • юрособи-єдинники платять податок на прибуток при виплаті доходів (прибутків) нерезиденту із джерелом їх походження з України у порядку, визначеному 141.4 ПКУ;
  • юрособи-єдинники є платниками податку на прибуток при отриманні скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, який оподатковується в порядку, визначеному ст. 39-2 та розділом ІІІ ПКУ;
  • фізособи-єдинники (ФОПи та самозайняті особи) є платниками податку на прибуток щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом походження з України, які оподатковуються за п. 141.4 ПКУ.

А от єдинники ІV групи не є платниками податку на прибуток при виплаті доходів нерезидентам, визначених абз. 4-6 пп. 14.1.49 ПКУ.

Але з 23 травня платники ЄП ІV групи при нарахуванні доходів фізособам заповнюватимуть і подаватимуть звіт за формою 1ДФ вже за ІІ квартал. Раніше вимоги п. 297.3 ПКУ не поширювалися на фізосіб-ІV групи. Закон 466 скасував це виключення, і наділив цих підприємців обов’язками податкових агентів.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

8. Пільги зі сплати земельного податку

З 1 липня скасована пільга зі сплати земельного податку при наданні земельної ділянки або нерухомого майна, яке на ній розташовано, в оренду або позику.

9. Витяг з Реєстру платників ЄП

Передбачено, що з 23 травня платник ЄП може безоплатно у контролюючому органі за місцем податкової адреси не просто отримати витяг з Реєстру, але й зробити це в електронному вигляді. Однак поки що чекаємо, коли відповідний сервіс з’явиться у ДПС.

Нагадаємо, що облік діяльності ФОП та юросіб на єдиному податку зручно вести в бухгалтерській програмі БукКіпер.

Онлайн сервіс дозволяє складати первинні документи, розраховувати зарплату, вести оперативний облік ТМЦ, розраховувати податки та автоматично складати всі необхідні форми податкової звітності.

Тисячі підприємців вже використовують програму для обліку БукКіпер! Реєструйтесь і ви, та отримуйте місяць безкоштовного обліку.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам