fbpx

Як працювати з РРО/ПРРО за відсутності електрики та інтернету?

Як працювати з РРОПРРО за відсутності електрики та інтернету

При відключенні електроенергії життя має продовжуватись, товари продаватись, послуги надаватись. А покупці отримувати чеки.

В разі відсутності електрики і неможливості використовувати РРО, продавець має два шляхи виконати свій обов’язок перед клієнтом (та ДПС). На період тимчасового, не більше 7 діб, відключення електроенергії розрахункові операції здійснюються:

1. З використанням Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункової книжки (РК).

2. Із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО.

Це визначено ст. 5 Закону Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Після появи електроенергії всі розрахункові операції обов’язково мають бути проведені через РРО. Алгоритм дій наведено у п. 10 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування РРО (наказ Мінфіну від 14.06.2016 р. №547.

Суб’єкти господарювання, які застосовують ПРРО мають керуватися іншими нормами. Зокрема, на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу, розрахункові операції здійснюються в режимі офлайн із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Відповідно законодавства, такий алгоритм дій не може тривати більше 36 годин поспіль та не більше 168 годин протягом календарного місяця для одного суб’єкта господарювання. Проте на період дії воєнного, надзвичайного стану або обставин непереборної сили розрахункові операції, що здійснюються в режимі офлайн, та використання фіскальних номерів із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, можуть здійснюватися з перевищенням цих строків.

Протягом години після встановлення зв’язку з фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених ПРРО розрахункових документів до фіскального сервера контролюючого органу. Важливо, щоб ці розрахункові документи були передані до моменту подачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

У разі неможливості передачі контрольно-звітної інформації через порушення зв’язку із сервером обробки інформації, РРО повинен забезпечувати накопичення та автоматичну її передачу до серверу після відновлення зв’язку. У разі неможливості передачі контрольно-звітної інформації до сервера обробки інформації протягом 72 годин, відбувається блокування проведення розрахункових операцій. Блокування функцій реєстратора знімається після усунення причин його виникнення.

В разі виявлення порушень у проведенні розрахункових операцій, податківці враховуватимуть підтверджені обставини непереборної сили (форс-мажору), що призвели до неможливості виконання вимог законодавства.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам