fbpx

Як визнати перевитрати підзвітних осіб, не відносячи до оподаткованого доходу

perevitrati pidzvitnix osib BookKeeper

У 2018 році податківці наполягають на включенні відшкодованих витрат піздзвітної особи до оподаткованого доходу. Розглянемо, як визнати розрахунки за перевитратами такими, що не відносяться до оподаткованого доходу.

Офіційним листом ДФСУ №765 від 23.02.2018 податкова звернула увагу на особливість ПК: надання підзвітній особі авансових коштів, необхідних для здійснення цивільно-правових дій від імені та за рахунок підприємства.

Фіскали посилаються на пп. 165.1.11. п. 165.1 ст. 165 ПКУ: до загального оподаткованого доходу платника податку — фізичної особи не включаються кошти, отримані на відрядження та під звіт. Якщо кошти не отримані, підстав для виключення з оподаткуваного доходу їх відшкодування немає. А отже, суму відшкодованих коштів працівникові, витрачених на господарські цілі підприємства, податкова наполягає відносити до доходу фізичної особи. І наголошує, що ці суми мають оподатковуватись за загальними правилами, тобто за ставкою 18%.

100% гарантії уникнення цієї ситуації не існує для жодного підприємства. Та негативних наслідків уникнути можна.

Економічний зміст придбання ТМЦ для господарських потреб підприємства фізичною особою полягає у виконанні нею цивільно-правової дії — доручення. Адже підприємство доручає своєму працівникові зробити ці придбання. Якщо можливості забезпечити підзвітну особу авансовими коштами на господарські витрати немає, потрібно попередньо підготувати документи, які надають право їй виконувати функції доручення. Такими документами є: договір доручення та наказ керівника підприємства.

Наказ, що дає можливість визнати проведений розрахунок із дотриманням норм ПКУ, складається за день, або в день здійснення працівником придбання ТМЦ. В Наказі перелічується найменування та кількість необхідних для ведення господарської діяльності цінностей, які певний працівник підприємства зобов’язаний придбати. І зазначається, що відшкодування витрат здійснюється після надання Авансового звіту.
Для складання та проведення в обліку Звіту про використання коштів підзвітною особою зручно використовувати інструменти онлайн бухгалтерії БукКіпер СааС.

Як це працює:

Складаємо Звіт підзвітної особи. В документі вказуємо працівника, дату розрахунку, суму, підставу та постачальника цінностей та матеріалів.

новий функціонал онлайн-бухгалтерії BookKeeper

Після проведення документа, складаємо операцію з виплати перевитрати:

1. Готівкою

Вказуємо документ, що засвідчує особу, суму виплати та підставу. В сервісі для ведення бухгалтерії БукКіпер можна зберегти та надрукувати кожен документ.

новий функціонал онлайн-бухгалтерії BookKeeper

2. На картковий рахунок

В платіжному дорученні вказуємо дату, суму та підставу, обираємо номер рахунку отримувача.

новий функціонал онлайн-бухгалтерії BookKeeper

Радимо користуватись онлайн бухгалтерією БукКіпер, її широкі можливості передбачають задоволення всіх задач, які постають перед ФОПами, єдинниками, підприємствами малого та середнього бізнесу і неприбутковими організаціями. Проведення операцій, складання розрахунків, створення документів належної форми та заповнення і подання звітів онлайн – все це можливо з найшвидшою онлайн-бухгалтерією БукКіпер!

Приєднуйтесь і зберігайте власний час! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі – безкоштовний.

Тематичні публікації

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper?
Як вважаєте, скільки часу потрібно ФОП на те, щоб самому вести облік своєї діяльністі? Чи можливо це взагалі — не залучаючи бухгалтера-аутсорсера, скласти самостійно декларацію з ЄП?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Знов обдурили: застосування підприємцем нових лімітів доходів у 2020 небезпечно
Закон 540, яким збільшено граничні обсяги доходів для ФОП, суперечить принципам ПКУ. Існує велика ймовірність того, що податківці змінять свою позицію щодо застосування спрощенцями нових лімітів в 2020 році. А ФОПи, які застосували збільшені обсяги, матимуть донарахування податкових зобов’язань.
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам