fbpx

З червня зміниться порядок отримання готівки

nalichka kassa bookkeeper

Починаючи з 3 червня для того, щоб отримати готівку в банку, суб’єкту господарювання слід буде надавати наступні документи:

  • закупівельний акт (закупівельна відомість);
  • податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізосіб, і сум утриманого з них податку;
  • відомість на виплату готівки;
  • наказ про відрядження;
  • кошторис витрат;
  • кредитний договір;
  • договір поставки;
  • договір транспортування;
  • договір зберігання;
  • інші звітні документи.

Нововведення зумовлені постановою Правління НБУ від 18.04.2019 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні». Посилення нагляду за проведенням готівкових операцій пов’язане з протидією відмиванню доходів та запобіганню здійсненню банківськими установами ризикових (схемних) розрахунків.

Отже, банки вживатимуть заходи для вивчення клієнтів – суб’єктів господарювання, щоб спростувати або підтвердити підозри щодо здійснення ними нелегальних операцій.

Граничні суми готівкових коштів, які підлягають документальному підтвердженню, НБУ не визначив.

Також в Постанові немає прямої норми щодо обов’язку ФОПів надавати підтверджувальні документи в разі зняття готівки з власних непідприємницьких та підприємницьких рахунків (для особистих потреб, не пов’язаних з підприємницькою діяльністю).

Перевіряти кожну операцію по отриманню готівки – не обов’язок, а право банку. Однак, щоб запобігти небажаних ситуацій, радимо заздалегідь готувати підтверджувальні документи, а бухгалтерський облік вести в сучасному сервісі БукКіпер!

Беззаперечна перевага онлайн бухгалтерії полягає в її мобільності. Створити потрібний документ ви зможете не тільки в офісі, але й в установі банку та будь-якому іншому місці, де є інтернет.

Ваші дані зберігатимуться на віртуальних серверах компанії Microsoft, що гарантовано забезпечує надійний захист від викрадення та втрати інформації.

Функціонал бухгалтерського сервісу передбачає всі необхідні для підприємств і підприємців операції та належної форми первинні документи.

В розділі Звітність ви знайдете всі обов’язкові звіти, які бухгалтерська програма заповнить для вас автоматично – на підставі проведених операцій. В разі необхідності ви завжди зможете внести у звіт зміни.

Наші користувачі, які також являються клієнтами програми Соната вже оцінили легкість і швидкість подання звітів до контролюючих органів.

Реєструйтесь в БукКіпер та гарантовано отримуйте місяць безкоштовної роботи в онлайн бухгалтерії.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам