fbpx

Z-звіт РРО: коли формувати та як зберігати?

Z-звіт РРО коли формувати та як зберігати

У разі здійснення розрахункових операцій законодавство зобов’язує суб’єкта господарювання у кінці робочого дня (зміни) створювати в паперовій та/або електронній формі фіскальні звітні чеки. Це передбачає п. 4 розд. ІІІ Положення 547.

*нагадаємо, що п. 2 Вимог №199 дає нам визначення зміни — це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Максимальна тривалість зміни не може перевищувати 24 години.

Зверніть увагу, службове внесення та службова видача не є підставами для формування Z-звіту, якщо протягом зміни не відбулось жодної розрахункової операції. Однак передача Z-звіту з нульовими показниками є однією з підстав для фактичної перевірки податковою.

Коли формувати Z-звіт, якщо РРО працює цілодобово?

В ІПН ДФС від 05.02.2019 р. №394/6//99-99-14-05-01-15/ІПК податківці наголошують: якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальний звітний чек повинен роздруковуватись кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше 24:00 цього дня.

Але при передачі зміни від одного касира до іншого, робити Z-звіт не обов’язково. Одночасно законодавство не встановлює обмежень щодо кількості друкованих на РРО Z-звітів впродовж зміни. Таке роз’яснення дає нам лист МГУ ДФС-ЦО з ОВП від 22.04.2016 №8991/10/28-10-01-3-11.

Які вимоги до зберігання Z-звітів?

Відповідно до п. 6 гл. 4 розділу ІІ Порядку 547, Z-звіти мають зберігатись:

1. В паперовій та/або електронній формі.

2. В будь-який зручний та незаборонений законодавством спосіб.

3. Протягом 1095 днів.

Якщо ви хочете зберігати Z-звіти в електронній формі ви маєте звернутись до постачальника вашого РРО, щоб він надав або флешку, або програму, щоб використовуючи ці засоби можна було імпортувати щоденні звіти до комп’ютера, де вони і будуть зберігатись у необхідному форматі. Зазвичай, це формат txt.

Нагадаємо, що бухгалтерський сервіс BookKeeper дозволяє завантажувати інформацію про роздрібні продажі, проведені через РРО, та автоматично списувати зі складу продані товари.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Автоматизоване робоче місце касира заощаджує роботу касирів, бухгалтерів та менеджерів, а також зводить до мінімуму допущення помилок в обліку. Наразі інструмент налаштовано для роботи з фіскальними реєстраторами Datecs та ІКС-Маркет.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам