fbpx

Зміни в Постанові 1165 стабілізують ситуацію з аномальною кількістю заблокованих ПН/РК

Зміни в Постанові 1165 стабілізує ситуацію з аномальною кількістю заблокованих ПН/РК

Ситуація з «аномальною» кількістю заблокованих ПН (станом на 18 листопада було заблоковано 50% поданих на реєстрацію податкових документів) визначила необхідність внесення змін до Постанови КМУ №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН». В ході розробки змін, Мінфін провів ряд зустрічей, в тому числі з представниками бізнесу, і ось нарешті, 28 листопада, анонсував Проект Постанови, яка передбачає наступні зміни:

1. Продовження операційного дня, який припадає на граничний строк реєстрації ПН та РК, з 00:00 до 24:00.

2. Розширення ознак безумовної реєстрації ПН і РК. З автоматичного моніторингу виключать:

  • податкові накладні, в яких загальна сума постачання не перевищує 5 000 грн;
  • РК, в яких сума обсягу операцій на збільшення/на зменшення не перевищує 5 000 грн.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

3. Зміниться форма рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості, а також рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника. Форми цих рішень будуть доповнені полями, де зазначатиметься інформація щодо причин та підстав віднесення платника до категорії ризикових.

Зокрема, ДПС вказуватимуть вид операції (придбання/постачання), період, УКТЗЕД та ЄДРПОУ контрагента, щоб бізнес розумів, через які операції виникли питання.

У разі прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості, платнику податку буде надана можливість повторного подання інформації та копій документів на розгляд комісії.

4. Критерії ризиковості стосовно неподання неподання Декларації з ПДВ та фінзвітності застосовуватимуться із врахуванням можливості/неможливості її подання в умовах воєнного стану.

5. Будуть пом’якшені критерії ризиковості здійснення операцій:

  • формула визначення залишку товару, в межах якого можна реєструвати РК на зменшення суми податкових зобов’язань, буде доповнена коефіцієнтом націнки 1,5;
  • не вважатиметься ризиковою операція, за якою складено РК за операціями з постачання електричної енергії, природного газу, теплоенергії.

6. Показники, за якими визначається позитивна податкова історія, поширять на платників єдиного податку 4 групи.

7. Разова автоматична реєстрація буде запроваджена для ПН та РК, що були зупинені з 14 жовтня 2022 року до дати набрання чинності змін до Постанови 1165, якщо у таких ПН та РК зазначені операції з кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД та/або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що відображені в таблицях даних платника податку, за якими прийнято рішення про врахування.

Наразі невідомо, коли ці зміни будуть ухвалені та що буде із заблокованими з 14 жовтня ПН та РК. Тим не менш, законотворці обіцяють, що ці зміни лише перший крок до полегшення життя для сумлінного бізнеса.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам