fbpx

Зміни в реєстрації ПН та РК

Зміни в реєстрації ПН та РК

12 січня 2023 року ВР було прийнято законопроект 8079, який містить важливі зміни щодо реєстрації ПН та РК. Зокрема, подовжені граничні строки реєстрації податкових документів, знижені штрафи за несвоєчасну їх реєстрацію, а також введені зміни в режим роботи сервісів ДПС. Отже, по черзі.

1. Нові строки реєстрації ПН та РК

З дати набрання чинності Закону, протягом дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування, реєстрація ПН та РК відбуватиметься в такі строки:

  • ПН та РК, складені з 1 по 15 к.дн. (включно) календарного місяця — до 5 к.дн. (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені (тобто, + 5 днів);
  • ПН та РК, складені з 16 по останній к.дн. (включно) календарного місяця — до 18 к.дн. (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені (+ 3 дні);
  • РК, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг постачальнику — протягом 18 к.дн. з дня отриманого такого РК до ПН отримувачем (покупцем) (+ 3 дні).

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

2. Штрафи за несвоєчасну реєстрацію

Також на вже згаданий період діятимуть нові штрафи:

  • 2% від суми ПДВ, зазначеної в ПН/РК — за порушення строків реєстрації до 15 к.дн.;
  • 5% від суми ПДВ — за порушення строку реєстрації з 16 до 30 к.дн.;
  • 10% від суми ПДВ — за порушення від 31 до 60 к.дн.;
  • 15% від суми ПДВ — за порушення від 61 до 365 к.дн.;
  • 25% від суми ПДВ — за порушення на 366 і більше к.дн.

3. Операційний день для реєстрації ПН/РК

Звичайний операційний день сервісів ДПС для реєстрації ПН/РК триватиме з 08:00 до 20:00, в останній день реєстрації — цілодобово. Але норму про вихідні так і не повернули, тож під час війни податкові не реєструються.

Зміни запрацюють з дня, наступного за днем публікування Закону. І поки не ясно, що буде з «перехідними» ситуаціями, зокрема на що орієнтуватись і реєстрації ПН/РК — на дату їх складання чи на граничний строк їх реєстрації, до яких податкових документів будуть застосовуватись нові штрафи та інші питання. Поки що Закон на підписі у Президента. Також чекатимемо на офіційні роз’яснення щодо «перехідних» ситуацій.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам