fbpx

Звіт ФОП за формою Д5: як заповнити самостійно?

Звіт ФОП за формою Д5 як заповнити самостійно

Пам’ятаєте, з березня по травень всіх підприємців звільнили від сплати ЄСВ, а 1 групу — додатково ще й за грудень. Якщо ви не платили внесок, графи 4 і 6 Таблиці 1 за ці періоди залишайте незаповненими. Інакше фіскали не позбавлять себе задоволення розцінити вказані суми як добровільну сплату, від якої відмовитись вже буде неможливо.

Підприємці звітують про сплачені суми ЄСВ «за себе раз» на рік. Кінцева дата подання звіту за формою Д5 за 2020 рік — до 9 лютого 2021 року включно.

Наказ Мінфіну від 05.11.2020 №670 дещо збентежив платників податку: за якою формою подавати Д5 за 2020? Адже Наказ вніс зміни у форму.

Та виходячи з традиційної практики, звітувати за 2020 рік будемо все ж за старою формою. Звіт, як і раніше, складається з титульного аркушу та Таблиці 1. Таблицю 2 заповнюють лише підприємці, які мають право на спецстаж. Тож труднощів із заповненням звіту з ЄСВ «за себе» у досвідчених підприємців не виникне.

ЄСВ за «звільнені» місяці

Однак, пам’ятаєте, у зв’язку з карантином, з березня по травень всіх підприємців звільнили від обов’язку сплати ЄСВ, а 1 групу — ще й за грудень. Якщо ви не платили внесок, графи 4 і 6 Таблиці 1 за ці періоди залишайте незаповненими. Інакше податківці не позбавлять себе задоволення розцінити вказані суми як добровільну сплату, від якої відмовитись вже буде неможливо.

В разі подання звіту в паперовій формі в графах 4 і 6 ставте прочерк. А, якщо ви автоматично складаєте електронний звіт в бухгалтерському сервісі БукКіпер і подаєте його через Електронний кабінет, залиште ці графи порожніми.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП всіх груп і систем оподаткування. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів.

Щодо графи 3 і розміру ЄСВ в графі 6 — ми також не забуваємо, що у вересні було збільшено мінімальну зарплату, у зв’язку з чим мінімальний соціальний внесок теж збільшився.

Ось так виглядатиме Таблиця 1 звіту Д5 за 2020 рік, якщо в березні, квітні та травні ви не платили ЄСВ:

Таблиця 1 звіт Д5

Для ФОП 1 групи, який скористався звільненням сплати ЄСВ у березні, квітні, травні та грудні, Таблиця 1 виглядатиме так:

Таблиця 1 звіт Д5 ФОП 1 групи

Якщо підприємець сплатив ЄСВ за всі місяці 2020 року, і хоче відобразити це у звіті, всі графи заповнюються:

Таблиця 1 Д5

Як заповнюють Таблицю 1 звіту Д5 ФОп на загальній системі

В графі 3 вкажіть отриману місячну суму чистого доходу. Вона розраховується шляхом ділення підсумкового чистого доходу (прибутку) з річної декларації про майновий стан на кількість місяців звітного року, в яких ФОП був платником ЄСВ. Формула розрахунку через звільнені місяці від сплати ЄСВ не змінюється. І в цій графі заповнюється кожен місяць, незважаючи на звільнення.

В графі 4 вкажіть базу для нарахування ЄСВ. Взагалі, сюди переносяться показники графи 3, але з урахуванням мінімальних та максимальних планок.

Якщо після розрахунку отримаєте меншу суму за мінімальну зарплату, то слід вказати 4 723 грн — з січня по серпень і 5 000 — з вересня по грудень. Максимальна планка для нарахування ЄСВ у 2020 році становила: 70 845 — з січня по серпень і 75 000 — с вересня по грудень. Якщо сума доходу більша, в графі 4 вказуєте розмір максимальної величини для розрахунку ЄСВ.

Якщо ви скористались звільненням від сплати ЄСВ, графу 4 за такі місяці не заповнюйте.

В графі 5 проставте ставку ЄСВ навіть за ті місяці, в які внесок не платили.

В графі 6 вказуєте суму нарахованого ЄСВ. Якщо ЄСВ у звільнені місяці не платили, графу за ці періоди залишаєте порожньою (у випадку заповнення у паперовій формі — ставите прочерк).

Так виглядатиме Таблиця 1 Д5 для ФОП на загальній системі оподаткування, який протягом року отримав дохід в меншому розмірі, ніж мінімальна зарплата, а за березень, квітень й травень ЄСВ не платив:

Таблиця 1 Д5 для ФОП на загальній системі

А так виглядатиме Таблиця 1 ФОП на загальній системі оподаткування, який протягом року не отримав дохід:

Таблиця 1 звіту Д5 для ФОП без доходу

Як заповнити звіт з ЄСВ, якщо переходили на ЄП або загальну систему

Якщо в 2020 році переходили з однієї системи оподаткування на іншу, то місяці перебування і на ЄП і на загальній системі треба показати за відповідними правилами. Якщо отриманий дохід на загальній системі був меншим за мінімальну зарплату, в графі 3 ставите фактично отриманий, а в графі 4 — розмір мінімальної зарплати, який діяв в тому місяці.

Так виглядатиме Таблиця Д5 у ФОП, який з січня по червень був на загальній системі (у березні, квітні та травні ЄСВ не сплачував), а в липні перейшов на спрощену:

Таблиця 1 Д5 ФОП при переході на СС і ЗС

Одночасно при зміні оподаткування ця інформація вказується на титульному аркуші Д5.

Титульний аркуш Д5

Хто не подає Д5:

  • пенсіонери за віком;
  • підприємці з інвалідністю, хто отримує пенсію чи соцдопомогу;
  • мобілізовані та призвані на військову службу підприємці, у яких немає найманих працівників.
  • Що робити, якщо ФОП платив ЄСВ за «звільнені» періоди?

    Заповнюйте звіт, як показано в нашому матеріалі, а суми, сплачені за ці місяці фактично стають «передплатою».

    Нагадаємо, що в онлайн-сервісі для обліку БукКіпер зручно та просто вести облік діяльності, доходів та прибутків, складати первісні документи, вести оперативний облік залишків ТМЦ на складах, а також автоматично складати податкову звітність ФОП як на спрощеній так і загальній системі оподаткування. Програма підтримує облік ПДВ, а також розрахунків в іноземній валюті, в тому числі з нерезидентами.

    Налаштовано імпорт банківських виписок у форматі dbf. А клієнти Приват24 можуть обмінюватись з обліковою програмою платіжними документами та банківськими виписками в режимі реального часу онлайн.

    Всі нові користувачі можуть без обмежень працювати в програмі безкоштовно цілий місяць.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам