fbpx

Автоматизовано робоче місце продавця для роботи з чековим принтером Xprinter

Автоматизовано робоче місце продавця для роботи з чековим принтером Xprinter

Ми продовжуємо розвивати функціонал для роздрібних магазинів, і в програмі БукКіпер вже з’явилось робоче місце касира для роботи з чековим принтером Xprinter.

Хоч для більшості ФОП фіскальний реєстратор в роботі не потрібен, законодавство України все ж зобов’язує продавців видавати покупцям розрахункові документи, що засвідчують факт реалізації. І одночасно невидача чека покупцеві кваліфікується як порушення прав споживача. Тому відповідальні підприємці здебільшого в роботі використовують чекові принтери.

Однією із найпоширеніших моделей чекових принтерів, з якими працюють підприємці України без фіскального реєстратора, є обладнання фірми Xprinter. Не дорогий і не складний у використанні, цей чековий принтер вирішує задачі більшості ФОП — як тих, хто продає товари поштучно, так і тих, хто відпускає ваговий товар.

Рішення БукКіпер для обліку продажів ФОП, як з РРО, так і з чековим принтером, полягає в тому, що воно дозволило автоматизувати облік магазину. Зі свого робочого місяця касир продає товари, скануючи його сканером штрих-коду, створює, друкує чеки та автоматично формує щоденні звіти про продажі. Цей файл із номенклатурою та ціною проданих товарів імпортується і бухгалтерську програму BookKeeper, після чого товари автоматично списуються зі складу. Таким чином, продавцю не потрібно додатково записувати в окремому файлі перелік товарів, а власнику не треба шукати, плутаючи в довгому в списку ТМЦ, що ж було насправді продано. Тим самим, автоматизоване робоче місце касира зводить до мінімуму як ручну працю, так і можливість допущення помилок.

По суті цей функціонал є частиною всієї цільної монолітної бухгалтерської системи. Фактично, воно є ще одним робочим місцем в сервісі, таким як робоче місце бухгалтера з розрахунку зарплати, або ж менеджера з продажу, воно не потребує інтеграції із зовнішніми системами обліку, або ж дописування додаткового програмного коду. Для роботи з таким функціоналом достатньо не дорогого і потужного робочого комп’ютера на робочому місці продавця.

Розглянемо, яким чином автоматизоване робоче місце касира для роздрібної торгівлі працює в БукКіпер.

1. На комп'ютері магазину потрібно встановити невеличкі додатки (ці файли надає дбайлива служба підтримки БукКіпер). Їх потрібно налаштувати і внести назву чекового принтеру. Ці налаштування здійснюються один раз.
В сервісі немає обмежень щодо кількості роботи відокремлених кас. Можна налаштувати роботу місця касира як в одному, так і в десяти магазинах. Для цього в довідник Склади програми БукКіпер вноситься інформація про роздрібні магазини, а також чекові принтери, через які проводяться продажі.

Заповнення властивостей склада

Рис.1. Заповнення властивостей склада

2. Безпосередньо робота продавця ведеться в онлайн-сервісі POS. Касир сканує товари, або ж у вікно вводить штрих-код (артикул). Там вказується і кількість.

Продаж товарів через POS сервіс БукКіпер

Рис. 2. Продаж товарів через POS сервіс BookKeeper

3. В кінці робочого дня касир формує Z-звіт, який вже буде готовим для імпортування в бухгалтерський сервіс.

Службові операції на робочому місці касира

Рис. 3. Службові операції на робочому місці касира

4. Важливо, що завантажувати в бухгалтерську програму Відомості РРО може лише користувач, який має доступ у BookKeeper. Тобто, ви самі вирішуєте: чи відкривати вашому касиру доступ до бухгалтерської програми, або ж продавець працюватиме лише через вікно роздрібних продаж, а Відомості РРО проводить користувач, який має доступ до онлайн бухгалтерії.

Відомість роздрібних продаж

Рис. 4. Відомість роздрібних продаж

5. Зручні звіти, які реалізовані для потреб роздрібної торгівлі розкривають користувачам необхідну аналітику.

Зокрема, Звіт про продажі показує маржинальний дохід.

Звіт про продажі

Рис. 5. Звіт про продажі

Також можна подивитись детальну інформацію про сформовані чеки: на яку суму вони були пробиті, яким чином розрахувався покупець.

Реєстр чеків

Рис. 6. Звіт Реєстр чеків

Важливо, що робоче місце касира налаштовано не тільки для продавців, які працюють з чековими принтерами, але й тими, хто зобов’язаний застосовувати фіскальні реєстратори. Зокрема, функціонал розроблено і для роботи з РРО моделей ІКС Маркет і Datecs.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП всіх груп і систем оподаткування. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів.

Зараз робоче місце касира працює в режимі beta-тестування, і для клієнтів BookKeeper воно безкоштовне. Кожен бажаючий може звернутись до служби підтримки та отримати необхідні файли для налаштування функціоналу з обліку роздрібних магазинів. Функціонал і досі розвивається. В планах реалізовувати автоматизацію обліку продажів за дисконтними програми для роздрібних покупців.

Безпосередньо сервіс БукКіпер дозволяє вести оперативний облік ТМЦ, складати первісні документи, проводити реалізацію та придбання, в тому числі в іноземній валюті, встановлювати ціни та складати Прайс-листи, нараховувати зарплату, розраховувати податки та автоматично складати податкові звіти. Кожен фіскальний звіт можливо зберегти в форматі xml для подання його в податкову в електронній формі.

Для нових клієнтів діє безкоштовний місяць користування BookKeeper.

Якщо у вас є питання або пропозиції щодо автоматизованого робочого місця касира, звертайтесь в службу підтримки:

E-mail: support@bookkeepertech.com

Telegram: @BookKeeper_Support_bot

Viber: BookKeeper Support

Багатоканальні телефони служби підтримки:

+38 067 250 8485

+38 044 333 9579

+38 050 446 011

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам