fbpx

Бухгалтерська онлайн програма БукКіпер для обліку неприбуткових організацій

Бухгалтерська онлайн програма БукКіпер для обліку неприбуткових організацій

Неприбуткові підприємства, громадські, релігійні або благодійні організації, спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб ведуть свою діяльність відповідно чинному законодавству та власних статутів. Такі підприємства, як правило, не отримують доходи, не складають декларації з прибутку, однак мають власні правила бухгалтерського обліку та обов’язкові для заповнення звіти. І, на перший погляд, нескладний бухгалтерський облік неприбуткової організації, може стати суттєвою проблемою, якщо для цього використовувати непристосовану для цих цілей програму.

Як ведуть бухгалтерський облік некомерційні підприємства в програмі BookKeeper?

Онлайн сервіс БукКіпер — українська хмарна програма, яка вирішує задачі обліку не лише комерційних, але й підприємств з неприбутковою діяльністю. Вже зараз сотні українських неприбуткових, громадських, благодійних і релігійних організацій ведуть облік, складають і подають податкову звітність в БукКіпер.

Можливості програми дозволяють відобразити надходження і витрати, скласти операції в розрізі проектів, визнати доходи в момент проведення витрат, а також створити інші важливі документи.

1. Для обліку надходжень цільового фінансування застосовуються відповідні статті й рахунки:

1. Надходження цільового фінансування в бухгалтерській програмі БукКіпер

Рис. 1. Надходження цільового фінансування

2. В операції придбання необоротних активів за рахунок коштів цільового фінансування, неприбуткові організації вказують джерело надходження цих коштів:

Придбання необоротних активів в програмі для обліку БукКіпер

Рис. 2. Прибуткова накладна

3. Програма БукКіпер підтримує облік як тих організацій, які не мають статусу платника ПДВ, так і тих, що є платниками ПДВ. Тож в разі придбання ТМЦ у постачальника, який також має статус ПДВ, бухгалтерська програма автоматично відобразить суму податкового кредиту. Зокрема, проведена Прибуткова накладна з операції придбання необоротних активів за рахунок коштів цільового фінансування сформує бухгалтерські проводки:

Дт 152 — Кр 483

Дт — 644 — Кр 483

Після чого на підставі Прибуткової накладної можна провести Податкову накладну:

Податкова накладна в програмі для обліку БукКіпер

Рис.3. Податкова накладна

Що ще зручно в БукКіпер: якщо ви користуєтесь програмою подання звітності Соната, ви можете імпортувати до неї податкові накладні та звіти натисканням однієї кнопки.

4. Одночасно із збільшенням зобов’язань, або із зменшенням активів неприбуткове підприємство визнає дохід.
Для операції застосовується Бухгалтерська довідка, де, крім виду надходжень, вказується і проект.

Визнання операційного доходу за рахунок цільових надходжень

Рис. 4. Визнання операційного доходу за рахунок цільових надходжень

Проведена Бухгалтерська довідка сформує проводки:

Дт 484 — Кр 718

Дт 718 — Кр 791

Взагалі, проект можна вказувати в будь-якому документі чи операції. Навіть в операціях початкового балансу по субрахункам 48 рахунку можна вказати проект. Це зручно, оскільки потім можливо побудувати звіт по проектах, і проаналізувати, скільки було отримано та на що були витрачені кошти.

Оборотна відомість по проектах

Рис. 5. Оборотна відомість по проектах

5. Для звітування некомерційного підприємства в хмарній бухгалтерській програмі розроблено Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Цей звіт, як і інші звіти по зарплаті, або в статистику, заповнюється автоматично на підставі проведених операцій в БукКіпер. Тож із заповненням у користувачів бухгалтерської програми труднощів не виникає.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Загалом, в одній базі BookKeeper можна облік необмеженої кількості юросіб. Крім того, для користувачів, які є клієнтами Приват24 налаштовано обмін банківськими документами онлайн в режимі реального часу, що дозволяє суттєво заощадити час тим користувачам, у яких багато платіжних документів.

Якщо у вас є сумніви щодо переходу на облік в БукКіпер, то у вас буде цілий місяць безкоштовної роботи в сервісі, щоб розібратися як працювати в програмі, та виявити всі переваги хмарної бухгалтерії.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам