fbpx

ФОП 2-4 груп примусять застосовувати РРО

ФОП 2-4 груп примусять застосовувати РРО - БукКіпер

В кінці серпня у ВР було зареєстровано багато законопроектів, які стосуються роботи підприємців. Серед яких є і такі, що спрямовані на посилення заходів контролю обсягу доходів ФОП та виведення з тіні підприємств, які зловживають спрощеною системою оподаткування. Про намір влади взятись за боротьбу зі схемами за участю ФОП ми писали тут.

Серед поданих до ВР документів особливу увагу привертають економічні законопроекти:

Законопроектом №1053 пропонується збільшити РРО-штрафи та скасувати застосування штрафу в розмірі 1 грн. за перше порушення. Натомість за виявлену в ході перевірки першу непроведену розрахункову операцію (разом із невидачею чеку покупцю), штраф складатиме 150% вартості проданих із порушенням товарів (робіт, послуг), але не менше 850 гривень. За кожне наступне порушення застосовуватиметься штраф в розмірі 250% вартості проданих із порушенням товарів, але не менше 1700 гривень.

Пункт 16 проекту закону посилить громадський контроль за легалізацією розрахункових документів. Зокрема, передбачається, що покупець, який не отримав фіскальний чек, може скласти скаргу і повернути собі 100% вартості придбаних товарів.

Є і хороші новина: планується впровадження програмних РРО. Завдяки цьому:

 • суб’єкт господарювання самостійно обиратиме РРО, з яким буде працювати;
 • процес реєстрації РРО «третього покоління» проводитиметься за легшою процедурою;
 • витрати на застосування програмного РРО будуть нижчими за обслуговування класичного касового апарату.

Відповідь на питання «які групи ФОП зобов’язані застосовувати РРО» надає законопроект №1073. Пункт 17 цього документу зобов’язує проводити розрахункові операції за допомогою РРО платників єдиного податку, які здійснюють:

 • реалізацію товарів (послуг) через інтернет;
 • реалізацію технічно складних побутових приладів, які підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
 • реалізацію уживаних товарів;
 • діяльність із забезпечення стравами та напоями (в тому числі діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, постачання готових страв, обслуговування напоями, діяльність у сфері громадського харчування);
 • діяльність туристичних агентств та операторів;
 • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;
 • реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

Для 2-4 груп спрощенців, у яких обсяг доходів протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., і які здійснюють іншу діяльність, ніж зазначена вище, тимчасово, з 1 січня 2020 по 31 грудня 2020 можуть не застосовувати РРО. У разі перевищення у тимчасовому періоді обсягу доходів 1 млн. грн., застосуванням РРО є обов’язковим.

З 1 січня 2021 використовувати РРО зобов’яжуть всіх ФОП-єдиноподатників 2-4 груп, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Наразі обидва законопроекти лише подані до ВР та очікують доопрацювання.

В бухгалтерській програмі БукКіпер присутні всі необхідні операції та звіти ФОП всіх систем оподаткування.

Самостійно вести облік діяльності в БукКіпер можуть навіть користувачі, які не мають професійних знать в бухгалтерії. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє знайти в програмі необхідний документ та провести бізнес-операцію.

Всі документи мають належну діючу форму, їх можна надрукувати та експортувати в будь-якому форматі.

Звіти заповнюються автоматично — на підставі показників проведених операцій. Можливе подання звітів через програму «Соната», а також експорт документів у форматі xml з наступним поданням електронної звітності будь-яким зручним способом.

Передбачено облік підприємств та підприємців всіх систем оподаткування, а також неприбуткових організацій.

Робота в бухгалтерському сервісі БукКіпер проводиться онлайн, достатньо навіть GPRS-підключення. База даних зберігається в хмарному сховищі компанії Microsoft, що гарантує їх надійний захист і збереження.

Реєструйтесь в хмарній бухгалтерії БукКіпер та отримуйте місяць безкоштовної роботи!

Тематичні публікації

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper?
Як вважаєте, скільки часу потрібно ФОП на те, щоб самому вести облік своєї діяльністі? Чи можливо це взагалі — не залучаючи бухгалтера-аутсорсера, скласти самостійно декларацію з ЄП?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Знов обдурили: застосування підприємцем нових лімітів доходів у 2020 небезпечно
Закон 540, яким збільшено граничні обсяги доходів для ФОП, суперечить принципам ПКУ. Існує велика ймовірність того, що податківці змінять свою позицію щодо застосування спрощенцями нових лімітів в 2020 році. А ФОПи, які застосували збільшені обсяги, матимуть донарахування податкових зобов’язань.
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам