fbpx

ФОП-єдинник змінює місце діяльності: куди звітувати та сплачувати податки

ФОП-єдинник змінює місце діяльності куди звітувати та сплачувати податки

За нормами ПКУ, єдинники першої — третьої групи подають податкові декларації та сплачують єдиний податок за місцем податкової адреси.

Ставки ЄП для платників 1 групи визначено у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на 01.01.2022 — 2 481 грн); для платників 2 групи — у відсотках до розміру мінімальної зарплати (на 01.01.2022 — 6 500 грн); для платників 3 групи — 3% + ПДВ / 5% без ПДВ (або спецгрупа 2% без ПДВ).

Фіксовані ставки ЄП встановлюють сільські, селищні, міські або ради об’єднаних територіальних громад. Для платників ЄП 1 групи — не більше 10% від прожиткового мінімуму (248,10 грн), для 2 групи — не більше 20% від мінімальної зарплати (1 300 грн).

Для платників ЄП 1 і 2 груп, які здійснюють кілька видів господарської діяльності, передбачено максимальний розмір ставки ЄП, установлений для таких видів господарської діяльності. Єдинники, які здійснювали діяльність на територіях більше як однієї сільської, селищної, міської або ради об’єднаних територіальних громад, також застосовують незмінний максимальний розмір ЄП.

Відповідно до роз’яснення із ЗІР (категорія 107.01.04), єдиноподатники 1 і 2 груп в разі здійснення діяльності не за місцем податкової адреси, застосовують максимальну ставку ЄП на місяць.

ФОП-єдинник змінює місце діяльності куди звітувати та сплачувати податки

Отже, в разі внутрішнього переміщення, платник ЄП сплачує максимальний розмір ЄП (для підприємців 3 групи ставка податку залишається незмінною). При цьому подає податкові декларації та сплачує податки за місцем податкової реєстрації.

У разі зміни податкової адреси підприємці подають заяву за формою, затвердженого Наказом №308 від 16.07.2019. Строк подання:

  • для єдинників 1-2 груп — не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відбулись такі зміни
  • для 3 групи — не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулись ці зміни.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Якщо підприємець застосовує в діяльності РРО/ПРРО, в цьому разі слід:

1. Подати ф. №20-ОПП, і «покинутому» об’єкту присвоїти стан, наприклад, «тимчасово не експлуатується».

2. Подати ф. №20-ОПП за місцем нової реєстрації.

У разі застосування ПРРО слід подати реєстраційну заяву за ф. №1-ПРРО (в електронному кабінеті J/F1316604) із позначкою «Перереєстрація».

Якщо застосовується РРО — треба подати реєстраційну заяву за ф. №1-РРО (в електронному кабінеті J/F1311405) із позначкою «Перереєстрація у зв’язку із».

В разі зміни податкової реєстрації платник ЄП 1-3 груп:

  • Подає Декларацію за новим місцем обліку
  • До закінчення звітного (бюджетного) року сплачує ЄП за попереднім місцем реєстрації, а з 01 січня наступного року — за новим.

Онлайн бухгалтерія БукКіпер — це український серіс для податкового обліку підприємців та підприємств всіх груп та систем оподаткування, який дозволяє проводити необхідні документи, операції, розраховувати податки та автоматично складати необхідно податкову звітність.

В хмарній програмі наявні можливості для повноцінного обліку ділянок: Продажі та Придбання, Зарплата та Кадри, ТМЦ в розрізі складів та Необоротні Активи, ЗЕД, ПДВ, Розрахункові операції. Наявні податкові звіти як для прибуткових компаній, так і неприбуткових підприємств.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам