fbpx

Коли внести в податковий кредит розблоковану податкову накладну?

Коли внести в податковий кредит розблоковану податкову накладну

В якому місяці до складу податкового кредиту підприємство має право включити розблоковану податкову накладну від постачальника?

Якщо коротко, то:

Після прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішення про реєстрацію ПН, покупець має право включити її до складу податкового кредиту в місяці реєстрації або протягом 365 календарних днів з дати її складання. В разі зупинення реєстрації ПН / РК в ЄРПН ці 365 днів перериваються на період зупинення реєстрації таких ПН / РК.

Що нам каже законодавство?

Відповідно до п.10 ст. 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг продавець зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄДРПН. Після прийняття та набрання чинності рішення про реєстрацію ПН (або РК) в ЄРПН, документ реєструється тією датою, якою він був відправлений в ДПС з метою реєстрації. Ця дата зафіксована в квитанції до ПН.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Згідно з п.19 Порядку ведення єдиного реєстру податкових накладних ПН або РК, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішення про реєстрацію. Одночасно, п.12 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН / РК в ЄДРПН визначено, що рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН / РК в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Це означає, що покупець має право включити таку ПН до податкового періоду, в якому її було складено, у разі якщо вона була вчасно відправлена на реєстрацію, або протягом 365 днів, починаючи з дати складання такої ПН (ст. 198 ПКУ).

Якщо податкова накладна була подана на реєстрацію несвоєчасно із порушенням терміну, установленого п.10 ст. 201 ПКУ, після розблокування вона може бути відображена в декларації покупця в періоді розблокування або будь-якому наступному звітному періоді протягом 365 календарних днів з дня її складання. Таким чином, щоб включити до податкового кредиту такі розблоковані накладні, покупець не зобов’язаний коригувати декларації за попередні періоди. У випадку, якщо була виявлена помилка, або було отримано РК до того періоду, в якому було складено таку ПН, а потім і розблоковано, таку ПН можна включити до декларації за той податковий період.

Якщо продавець встигає розблокувати ПН до граничного терміну звітування з ПДВ, то покупець має право включити такий документ до поточного звітного періоду, або в інший наступний місяць.

В разі зупинення реєстрації ПН / РК в ЄРПН згідно з п.16 ст. 201 ПКУ, перебіг строків, зазначених у п.6 ст. 198 ПКУ (а саме, 365 календарних днів), переривається на період зупинення реєстрації таких ПН / РК.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам