fbpx

Продаж основних засобів: як провести в БукКіпер

Продаж основних засобів як провести в BookKeeper

Відповідно до п. 33 ПСБО 07, продаж основних засобів належить до операцій з вибуття основних фондів. Тому в момент прийняття рішення про продаж основного засобу, його слід перевести в групу необоротних активів, утримуваних для продажу.

В програмі БукКіпер операція проводиться в розділі «Необоротні активи». Серед операцій обираємо «Переміщення необоротних активів» і в рядку «Операція» вказуємо «Переміщення необоротних активів для продажу, внеску у статутний капітал».

В Акті приймання-передачі вказуємо матеріально-відповідальну особу, що передає НА, склад, куди основний засіб буде передано, та вказуємо цей об’єкт. Первісну вартість та суму нарахованої амортизації програма визначить автоматично.

переміщення НА для продажу

Після проведення документ сформував проводки:

переміщення НА для продажу проводки

Таким чином, сума накопиченої амортизації списується, а об’єкт переводиться до складу, утримуваних для продажу. В наступному місяці після вибуття з експлуатації на цей об’єкт амортизація нараховуватись вже не буде.

переведення НА до складу утримуваних для продажу

Тепер основний засіб готовий до продажу. Операцію проводимо Видатковою накладною. В розділі «Необоротні активи» обираємо операцію «Реалізація», а в рядку «Операція» вказуємо «Реалізація необоротних активів». Заповнюємо документ.

Видаткова накладна

Якщо вартість реалізації перевищує залишкову вартість, то документом будуть сформовані проводки з нарахування доходів від реалізації.

продаж основних засобів

Нагадаємо, в БукКіпер працюю безкоштовна підтримка користувачів, де можна отримати відповіді на питання обліку в бухгалтерській програмі.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Нові користувачі після реєстрації в сервісі отримують місяць безкоштовного користування BookKeeper.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам