fbpx

Роботодавці вже місяць чекають на зменшення трудових штрафів

Роботодавці вже місяць чекають на зменшення трудових штрафів

Роботодавці місяць очікували підписання спікером та Президентом Закону «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України» №1233 від 02.09.2019. Документ, який було прийнято у другому читанні ще в грудні, зменшує драконівські штрафи за порушення трудового законодавства (про це ми писали тут).

За цей час в документ внесли зміну, що стосується його назви, а саме: «Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю». Сподіваємось, що зовсім скоро все ж таки нові розміри штрафів наберуть чинності.

ЗАКОНОМ ПЕРЕДБАЧЕНІ НАСТУПНІ ЗМІНИ

За: допуск працівника без укладання трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час при фактичному виконанні роботи повний робочий час, виплату зарплати без нарахування та сплати ЄСВ і податків за старим законом (який діє і зараз) передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Нові штрафи будуть:

  • для ФОП і юрособи 1-3 груп ЄП: 1 порушення — письмове попередження; повторне порушення протягом 2 років з момента виявлення — 30-кратний розмір мінімальної зарплати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення;
  • для ФОП і юросіб (крім платників ЄП 1-3 груп): 1 порушення — 10-кратний розмір мінімальної зарплати; повторне порушення протягом 2 років з момента виявлення — 30-кратний розмір мінімальної зарплати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

За порушення встановлених строків виплати зарплати більш ніж на місяць, або виплати не в повному обсязі так само залишиться штраф у розмірі трьох мінімальних зарплат на момент виявлення порушення.

За недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці — до змін в законодавстві — штраф у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного робітника щодо якого скоєно порушення.

За новим документом і для ФОП і для юросіб всіх систем оподаткування: штраф у 2-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

За недотримання мінімальних державних гарантій та пільг робітникам (військовозобов’язаним, мобілізованим) — до змін в законодавстві  штраф у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного робітника щодо якого скоєно порушення.

За новим законом:

  • для ФОП і юрособи 1-3 груп ЄПписьмове попередження;
  • для ФОП і юросіб (крім платників ЄП 1-3 груп) штраф 4-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

За недопущення посадових осіб та інспекторів з праці до проведення перевірки — за старим документом — 100-кратний розмір мінімальної зарплати.

Після підписання змін для всіх ФОП та юросібштраф 16-кратному розмірі мінімальної зарплати на момент перевірки.

Але також зміниться умова застосування штрафу за всі інші порушення законодавства про працю. Якщо старим законом за всі порушення накладався один штраф в розмірі 1 мінімальної зарплати. То після підписання нового закону, штраф у розмірі 1 мінімальної зарплати буде застосовуватись за КОЖНЕ виявлене порушення.

Автоматизація обліку заробітної плати в бухгалтерській програмі дозволить попередити допущення помилок в розрахунках по виплати доходів найманих працівників. В бухгалтерському сервісі БукКіпер всі розрахунки проводяться автоматично з урахуванням введеної інформації про посадові оклади та відпрацьований час робітників. Бухгалтерська програма BookKeeper забезпечує належний розрахунок виплат за дні відпустки та хвороби, авансу та зарплату за повний місць, автоматично формує звіти за ЄСВ та іншими податками, дозволяє їх зберегти у форматі xml для наступного подання до державних органів.

Програма для бухгалтерського обліку BOOKKEEPER
Онлайн програма для обліку діяльності та складання податкової звітності підприємств і ФОП всіх систем оподаткування та неприбуткових організацій. Облік операцій: Каса, Банк, Запаси в розрізі складів, Основні засоби, Придбання, Торгівля (оптова та роздрібна), Валютні операції (імпорт/експорт), Зарплата.

Програма розроблена для широкого кола користувачів як на спрощеній, так і на загальній системі оподаткування. Також передбачено облік діяльності неприбуткових організацій (некомерційних підприємств).

Для бухгалтерів-аутсорерів є можливість вести в одній базі облік декількох юросіб, при цьому ціна на ліцензії додаткових фірм нижча, ніж основної.

Компанії, яким важливо для своїх працівників розмежувати права доступу до бухгалтерської програми, також зроблять в BookKeeper. Таким чином, спеціалісти зможуть створювати, змінювати та переглядати лише ті документи та операції, за які вони безпосередньо відповідають.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам