fbpx

Вилучення копійок з обігу: як зміняться готівкові розрахунки

Вилучення копійок з обігу: як зміняться готівкові розрахунки - BOOKKEEPER ОНЛАЙН БУХГАЛТЕРІЯ

З 1 жовтня будуть вилучені з обігу монети номіналом 1, 2, 5 копійок. Для бізнесу це означає необхідність застосування в готівкових розрахунках заокруглення чеків.

Рік тому НБУ давав рекомендації щодо механізму заокруглення. Зокрема:

  • якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки, вона заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0;
  • якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок, вона заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0.

Правила заокруглення стосуються лише загальної суми розрахунків у чеку. В безготівкових розрахунках заокруглення не застосовується.

Податківці рекомендують додати в розрахункові чеки додаткові реквізити:

  • після рядка 7 фіскального чека перед рядком 8 додати нові рядки: «Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до округлення» та «заокруглена знижка/заокруглена надбавка»;
  • в рядку 8 фіскального чека «СУМА» зазначити «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після округлення». Вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

Нормами ПКУ не передбачено врахування будь-яких заокруглень при визначенні бази оподаткування ПДВ. Податкова накладна складається за щоденними підсумками, виходячи із бази оподаткування без врахування заокруглення. Ціни на товари в податковій накладній відображаються без заокруглення.

ПКУ не передбачає коригування фінансового результату на округлені суми готівкових розрахунків. А оскільки, в декларації з податку на прибуток суми показників відображаються у гривнях без копійок з відповідним округленням, доходом від реалізації вважатиметься фактично отримана від покупця сума.

Податківці не вважають округлення в більший бік — збільшенням ціни або надбавкою, як і не вважають округлення в менший бік — наданням покупцям знижки. Тому сума округлення в бік зменшення в розумінні ПКУ не є доходом фізичної особи, і не потребує відображення оподаткування ПДФО та ВЗ.

Розрахунки з працівниками краще проводити безготівково. Адже дуже часто штрафи за несвоєчасну виплату значно більші, ніж розмір невиплаченої зарплати (особливо, якщо це копійчаний борг).

В бухгалтерській програмі онлайн БукКіпер можна вирішити всі облікові задачі середнього та малого бізнесу.

В сервісі можна вести операції з продажу та придбання, обліку запасів та необоротних активів, проводити розрахунки по зарплаті та по винагороді за договорами ЦПХ, обмінюватись банківськими документами з клієнт-банком ПриватБанк, імпортувати банківські виписки, складати фіскальну звітність та подавати її в податкові служби.

Робота в BookKeeper не вимагає глибокого вивчення бухгалтерського обліку. Кожній операції БукКіпер, яку можна знайти за назвою, відповідає окремий документ. Кожен документ можливо роздрукувати або зберегти у потрібному форматі.

Нові користувачі протягом 30 днів працюють в системі безкоштовно. Реєструйтесь!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам