fbpx

Як оскаржити включення підприємства до плану-графіка перевірок

oskarjiti perevirku dfs bookkeeper

Підставою для проведення податковою документальної виїзної перевірки суб’єкта господарювання є не наказ, а затверджений план-графік перевірок, який ДФС формують кожний рік і розміщують на офіційному сайті в строк до 25 грудня перед настанням року, в якому плануються контролюючі заходи. Аби включити підприємство до плану-графіка і надати суб’єкту господарювання ступінь ризику (високий, середній, чи незначний), у ДФС мають бути обґрунтовані підстави, основані на аналізі даних. У випадку незгоди з присвоєнням певного ступеня ризику, а також необґрунтованістю підстав для включення до плану-графіка, підприємство має право оскаржити наказ про проведення перевірки в суді та не допустити фіскалів до контролюючого заходу.

Висновок ґрунтується відповідно до Постанови Верховного Суду України від 23.01.2018 за справою №к/9907/1709/17: «…План-графік складений з порушенням строків, а також відносно того, що контролюючий орган не надав інформації з приводу процедури та підстав включення позивача до плану-графіка перевірок, а також враховуючи що з наданого витягу плану-графіка не вбачається коли та ким він був затверджений, було не дотримано умов та порядку прийняття контролюючим органом рішення про проведення перевірок».

Призма позиції Верховного Суду України відкриває шлях для запобігання проведення перевірки.

Виявивши інформацію про внесення до плану-графіка перевірок, звернутися до ДФС із запитом про надання публічної інформації про те, на якій підставі підприємство було включено до плану, по якім критеріям і хто приймав рішення. На основі отриманої по запиту відповіді, слід прийняти управлінські рішення про наступні дії.

В разі категоричної незгоди з позицією ДФС — подати позов до суду для встановлення неправомірності рішення включення підприємства до плану-графіка, і виключити будь-які підстави для проведення заходів контролю. Мотивацією для звернення до суду може бути безпідставність надання платнику податку певного ступеня ризику, невідповідність жодному із критеріїв високого ступеня ризику та незгода з правочинністю включення підприємства до плану-графіка.

Одночасно із допуском інспекторів до перевірки, право на оскарження її проведення втрачається.

Реєструйтесь в онлайн бухгалтерії BookKeeper, проводьте операції, подавайте електронну звітність та дізнавайтесь більше корисної інформації!

БукКіпер: працюйте вільно, працюйте з задоволенням!

Статьи по теме

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Опять обманули: применение предпринимателем новых лимитов доходов в 2020 опасно
Закон 540, который увеличил предельные объемы доходов для ФЛП, противоречит принципам НКУ. Существует большая вероятность того, что налоговики изменят свою позицию относительно применения упрощенцами новых лимитов в 2020 году.
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам