fbpx

Як оскаржити включення підприємства до плану-графіка перевірок

oskarjiti perevirku dfs bookkeeper

Підставою для проведення податковою документальної виїзної перевірки суб’єкта господарювання є не наказ, а затверджений план-графік перевірок, який ДФС формують кожний рік і розміщують на офіційному сайті в строк до 25 грудня перед настанням року, в якому плануються контролюючі заходи. Аби включити підприємство до плану-графіка і надати суб’єкту господарювання ступінь ризику (високий, середній, чи незначний), у ДФС мають бути обґрунтовані підстави, основані на аналізі даних. У випадку незгоди з присвоєнням певного ступеня ризику, а також необґрунтованістю підстав для включення до плану-графіка, підприємство має право оскаржити наказ про проведення перевірки в суді та не допустити фіскалів до контролюючого заходу.

Висновок ґрунтується відповідно до Постанови Верховного Суду України від 23.01.2018 за справою №к/9907/1709/17: «…План-графік складений з порушенням строків, а також відносно того, що контролюючий орган не надав інформації з приводу процедури та підстав включення позивача до плану-графіка перевірок, а також враховуючи що з наданого витягу плану-графіка не вбачається коли та ким він був затверджений, було не дотримано умов та порядку прийняття контролюючим органом рішення про проведення перевірок».

Призма позиції Верховного Суду України відкриває шлях для запобігання проведення перевірки.

Виявивши інформацію про внесення до плану-графіка перевірок, звернутися до ДФС із запитом про надання публічної інформації про те, на якій підставі підприємство було включено до плану, по якім критеріям і хто приймав рішення. На основі отриманої по запиту відповіді, слід прийняти управлінські рішення про наступні дії.

В разі категоричної незгоди з позицією ДФС — подати позов до суду для встановлення неправомірності рішення включення підприємства до плану-графіка, і виключити будь-які підстави для проведення заходів контролю. Мотивацією для звернення до суду може бути безпідставність надання платнику податку певного ступеня ризику, невідповідність жодному із критеріїв високого ступеня ризику та незгода з правочинністю включення підприємства до плану-графіка.

Одночасно із допуском інспекторів до перевірки, право на оскарження її проведення втрачається.

Реєструйтесь в онлайн бухгалтерії BookKeeper, проводьте операції, подавайте електронну звітність та дізнавайтесь більше корисної інформації!

БукКіпер: працюйте вільно, працюйте з задоволенням!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам