fbpx

Штраф за незбереження первинки єдинниками збільшився

Штраф за незбереження первинки єдинниками збільшився. Бухгалтерська програма БукКіпер

Починаючи з 23 травня 2020 року штраф за незбереження первинних документів ФОП-єдинниками складає 1 020 гривень. За повторне порушення, виявлене протягом року, штраф становитиме 2 040 гривень. Мінімальний строк зберігання документів — 1 095 днів з останнього дня подання декларації; в разі ліквідації — за період підприємницької діяльності в 1 095 днів, що передували ліквідації.

Які первинні документи належить зберігати підприємцю?

Відповідно до п. 44.1 ПКУ, на фізосіб-єдинників поширюється норма ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єкта оподаткування та податкових зобов’язань на підставі первинних документів. Виходячи з визначення «об’єкта оподаткування» для фізосіб-єдинників (ст. 292 ПКУ), обов’язковими для збереження є документи, які підтверджують факт отримання доходів, зазначених в деклараціях, — у грошовій та негрошовій формах.

До цих документів відносяться:

  • Книга обліку доходів або Книга обліку доходів і витрат (про загальні вимоги щодо ведення Книги ми писали тут);
  • Документи, на підставі яких заповнювалась Книга обліку або Книга обліку доходів і витрат (банківські виписки, касові ордери, z-звіти, фіскальні та товарні чеки, інші розрахункові документи);
  • Інші документи, які використовувались для складання декларації з ЄП.

Ці документи перевірятимуть податківці.

Нагадаємо, що в програмі для обліку БукКіпер зручно вести облік доходів, автоматично розраховувати податки та складати податкову звітність. Також вже реалізована підтримка роботи облікової програми з фіскальними реєстраторами. Автоматизоване робоче місце касира дозволяє завантажувати чеки та z-звіти, списувати зі складу реалізовані товари.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського та оперативного обліку ФОП та юросіб на спрощенній системі оподаткування. Можливий облік грошових коштів, складський облік товарів, облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу дозволяє обмінюватись банківськими документами в режимі реального часу. Можливе завантаження виписок інших банків у форматі DBF. Всі необхідні звіти.

Чи потрібно зберігати документи, що підтверджують витрати?

Оскільки єдинники 3 групи, що мають статус платника ПДВ, ведуть Книгу доходів і витрат, то слід зберігати ще й документи:

  • Акти та накладні, що пов’язані з придбанням товарів;
  • Акти на послуги зв’язку, оренди та комунальних платежів;
  • Митні декларації, що підтверджують суми ввізного мита;
  • Податкові накладні на суми ПДВ, що не відшкодовуються платнику податку;
  • Розрахункові відомості та інші документи по заробітній платі та нарахування ЄСВ тощо.

В онлайн сервісі BookKeeper є повноцінний розділ для обліку заробітної плати. Розрахунок зарплати здійснюється відповідно Наказів про прийняття на роботу, де встановлюється ставка, податкова пільга та інша інформація. Є можливість автоматичного обліку відпускних за середньоденною заробітною платою та компенсації за дні хвороби.

Для підприємців, які проводять зовнішньоекономічну діяльність є операції з імпорту/експорту товарів та послуг, розрахунку курсових різниць та складання звіту ЗЕД.

Реєструйтесь! Всі нові користувачі отримують пільговий період обліку.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам