Як ФОП розрахувати податок на доходи, отримані в іноземній валюті

frilance FOP

Експорт послуг, особливо в сфері ІТ, є перспективною та популярною діяльністю в Україні. Держава підтримує цей вид бізнесу. Вже було прийнято низку законопроектів, які спростили оформлення операцій надання послуг іноземним замовникам. Це сприяло тому, що кількість зареєстрованих ФОП, які, згідно з офіційними даними ДФСУ, отримали доходи в іноземній валюті, у 2017 році зросла. Більшість з них – ІТ-підприємці, розробники та програмісти, які самостійно ведуть бухгалтерський облік, складають та здають електронну звітність.

Впевнені, що серед користувачів онлайн бухгалтерії Буккіпер Саас є підприємці, для яких тема обліку експорту послуг — актуальна. Мова піде про те, як розрахувати податок на доходи, отримані в іноземній валюті. Розглянемо на прикладі.
За надані ІТ-послуги фізична особа – підприємець — платник податку 3 групи (за ставкою 5%) отримав на свій розрахунковий рахунок оплату від іноземного замовника: 30 серпня — 560 євро та 25 вересня — 940 євро. Банк-кореспондент за свої послуги списав з рахунку ФОП винагороду: 30 серпня – 10 євро та 25 вересня – 15 євро. Як розрахувати податок на доходи, отримані в іноземній валюті?

Заборони на здійснення зовнішньоекономічної діяльності платниками єдиного податку немає (виключенням є лише ФОП 1 групи). Відповідно до п.292.1 ПКУ, об’єктом для оподаткування є доходи (у грошовій, матеріальній та нематеріальній формах), отримані у звітному періоду.

Гроші надійшли у валюті, проте резиденти України ведуть облік діяльності у гривні. Тому доходи в іноземній валюті перераховують та показують в обліку у гривнях — за встановленим НБУ курсом гривні до іноземної валюти на дату отримання доходу (п.292.5 стаття 292 ПКУ).

В нашому прикладі:
Офіційний курс євро: на 30.08.2018 — 32,783753 грн., на 25.09.2018 — 33,095194 грн.
Розрахуємо дохід у гривнях на дати отримання доходів.
560 Х 32,783753 = 18358,90 грн.
940 Х 33,095194 = 31109,48 грн.
Загальна сума становить: 18358,90 + 31109,48 = 49468,38 грн.
Витрати за розрахункове обслуговування банку:
10 Х 32,783753 = 327,84 грн.
15 Х 33,095194 = 496,43 грн.

Але ці витрати не зменшують розмір об’єкта оподаткування.
Отже, суму єдиного податку, яка підлягає сплаті до бюджету, розраховуємо із загального розміру отриманого у звітному періоді доходу: 49468,38 Х 5% = 2417,42 грн.

Впевнені, ваші розрахунки не будуть складнішими за наведений у прикладі. Офіційний курс гривні до іноземної валюти — єдине, на що потрібно звертати увагу. Банківські реквізити, назву та вартість послуг вказують в Інвойсі. Бланк документа реалізований в онлайн бухгалтерії Буккіпер.

Нагадаємо, що фізичні особи — підприємці, зареєстровані платниками єдиного податку 3 групи, звітують щоквартально.
Граничний термін подання звіту за 9 місяців 2018 року – 9 листопада. А сплатити нарахований податок за цей період потрібно не пізніше 19 листопада.

Якщо ви ще не відзвітувалися перед ДФС, пропонуємо скористатися програмою подання електронної звітності «Соната». Інтеграція «Сонати» із бухгалтерією онлайн Bookkeeper, дозволить вам відправити звіт до податкової у лічені хвилини.

Приєднуйтесь! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі - безкоштовний.

Тематичні публікації

sertifikat vidkritix kluchiv ECP Bookkeeper
Секрет придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів
Електронний ключ — це певний набір символів, який генерує комп’ютер з використанням генератора випадкових чисел. Інформація зберігається в електронному файлі, або на паперовому носії. За допомогою електронного ключа підприємство формує електронний підпис, яким підписує електронні документи.
novorichniy korporativ БукКипер
Свято наближається: проведення новорічного корпоративу відносимо до податкових витрат
до складу податкових витрат підприємств на загальній системі оподаткування не відносяться витрати, які не пов’язані з веденням господарської діяльності. Тому витрати на проведення корпоративів та новорічних святкувань не збільшують податкові витрати, а в бухгалтерському обліку показуються на рахунку 949
perevitrati pidzvitnix osib BookKeeper
Як визнати перевитрати підзвітних осіб, не відносячи до оподаткованого доходу
У 2018 році податківці висловили думку, що суми відшкодованих працівникові власних коштів, витрачених на господарські потреби підприємства, необхідно включати до доходу та оподатковувати за ставкою 18%
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам