fbpx

Як вижити і працювати українському бізнесу в умовах карантину?

Як вижити і працювати українському бізнесу в умовах карантину. Бухгалтерська програма онлайн

Карантин, противірусні заходи, фінансова криза та безліч інших викликів вже змінили життя українців. Але чи є ці негаразди приводом до того, щоб закрити бізнес, накупити гречки та сидіти вдома без роботи? На нашу думку, навпаки, ці чинники лише прискорюють розвиток вже існуючих трендів, які в майбутньому позитивно вплинуть на бізнес.

Останнє десятиріччя спостерігається зміна в поведінці споживачів: люди переходять з офлайну на покупки через інтернет. Зокрема, в Україні в 2019 році продажі інтернет-магазинів зросли на 25%, а кількість замовлень їжі через Glovo збільшилась 23% у порівнянні з минулим роком. І хоч доля online-рітейлу в Україні оцінюється від 3 до 5%, у світі інтернет-продажі охоплюють більше, ніж 18% від всього ринку. Світ все скоріше рухається в бік віртуалізації бізнес-процесів.

COVID-19 прискорює ці тенденції. Так, 41% опитаних в містах України з населенням 50 000 і більше стверджують, що у них є досвід замовлень доставки їжі онлайн. При цьому 9% стали користуватися доставкою частіше протягом останнього тижня в зв'язку з пандемією. Замовлення через доставки їжі через сервіс Glovo тільки за перші дні карантину зросли вдвічі, і все більше покупок здійснюються онлайн.

Настрої споживачів змінились і в інших країнах світу. Наприклад, за останні два тижні продажі онлайн у Франції зросли на 87%, в Італії — на 82%, в Іспанії — на 62%.

Хоч більшість українських компаній віддає перевагу роботі в офісі, уже з’являються і такі, що переносять роботу на видалення, у так звану «віртуальну організацію». І мабуть, не існує такої фірми, яка б не мала інтернет-магазин (свій, або на Promo та Rozetka). Тож можна сказати, що український бізнес теж підхоплює світові тренди.

Створюючи бізнес-продукти БукКіпер, ми з самого початку орієнтувались на те, щоб наші клієнти мали змогу мінімізувати обов’язкову присутність персоналу в офісі. Сподіваємось, що рекомендації, обґрунтовані власним і досвідом наших клієнтів сегменту SMB, допоможуть вам не тільки зберегти, але й розвинути власний бізнес.

Слід пам’ятати — повністю «віртуалізувати» можливо не кожен бізнес. Виробництво, логістика, будівництво та інші галузі, де дійсно необхідна жива праця людей, не можуть бути переведені в інтернет. Торгівля також буде потребувати роботи складських працівників та служби доставки. Але навіть тут частину бізнес-процесів можливо винести у віртуальну площину. Зокрема:

  • Документообіг (підписання договорів, складання первинних документів)
  • Облік
  • Продажі

Детальніше про це

1. Документообіг

Якщо компанія невелика, то навіть сервісів Google буде більш ніж достатньо (електронна пошта Gmail, GoogleDocs, GoogleDisk). Можна використовувати і сервіси Майкрософт, наприклад, MS Office 365 (але більшість з них — платні). За допомогою цих сервісів можна організувати роботу до 10 офісних працівників для складання документів та договорів.

Наради можна проводити за допомогою Skype, Hangouts, Google Meet, Zoom та інших аналогічних сервісів.

Для накладення електронно-цифрового підпису і обміну підписаними документами із зовнішніми контрагентами зручно використовувати хмарні сервіси Вчасно і ПриватБанківський Paperless. Більшість функцій таких сервісів безкоштовні.

Завдання і контроль за їх виконанням:

Розподіляти робочі завдання в команді і контролювати їх виконання можна за допомогою спеціалізованих хмарних сервісів, наприклад: Jira, Asana та ін. До того ж, для невеличких команд ці сервіси безкоштовні.

2. Облік

В сервісі БукКіпер ви зможете вести бухгалтерський, податковий та оперативний облік. Програму не потрібно встановлювати на комп’ютер, чи на офісний сервер. BookKeeper працює через підключення до інтернету. Це дозволяє створити в бухгалтерсьій програмі документ з будь-якого міста України — Києва, Луцька, Ровно, або Івано-Франківська.

Одночасно можна налаштувати працівникам права доступу до операцій та документів бази так, щоб менеджери виписували рахунки та накладні, бухгалтер розраховував зарплату, завантажував банківські виписки, вів облік ПДВ, складав звітність, а керівник (власник) мав доступ до перегляду всіх документів і контролював фінансовий стан компанії.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

За допомогою програм для онлайн обміну документами (Вчасно, Paperless), потреба в класичній поштовій кореспонденції повністю зникає.

3. Продажі

Інтернет-магазин, який самостійно продає — це мрія, але на жаль, недосяжна. Щоб цей інструмент працював, потрібно вкладати гроші в просування, як самого магазину, так і окремих позицій.

Але, можливо, такі витрати не доцільні, і вам вистачить площадки на Prom.ua або Rozetka? А може, ваші товари (послуги) краще продаватимуться на LandingPage або на сторінках у Facebook та/або в Instagram?

Ці питання вирішуються індивідуально, їх рішення залежить від товарних груп, досвіду, бюджету. Але прості кроки до збільшення продаж ви можете зробити вже зараз, навіть без зайвих витрат.

Вивести процес продажів на новий рівень допомагають CRM-системи. Зараз є безліч систем (здебільшого це хмарні сервіси), які дозволяють автоматизувати процес роботи з клієнтом, контролювати виконання задач по кожній угоді та уникати втрати клієнтів.

Іноді система CRM може потребувати підключення до хмарної АТС (наприклад, Binotel) для переключення задач між менеджерами та/або спеціалістами.

Не забуваємо і про кібербезпеку

Для підтримки бізнес-процесів та віддаленої роботи більшість компаній зараз підключає своїх працівників до офісних серверів. Але ж пам’ятайте — ви підключаєте домашні комп'ютери, які, зазвичай, не мають належного захисту, на них може бути встановлені «пропатчені» Windows та Office, безліч іграшок та інших програм. Деякі з них можуть мати шкідливі «закладки» (віруси, троянські програми та інше). Щоб захистити свої сервери та бази даних обов'язково консультуйтеся з фахівцями, або зі своїм системним адміністратором.

Використання хмарних сервісів безпечніше. З перевагами хмарного розміщення програм можете ознайомитися тут.

Тему віртуалізації, навіть маленького бізнесу, неможливо охопити в одній статті. Адже багато чого залежить від діяльності компанії, сфери бізнесу, кількості і спеціалізації персоналу та багатьох інших факторів. Сподіваємось, наші рекомендації стали «тригером», який надасть поштовх не зупиняти робочі процеси в умовах карантину і вивести бізнес на новий рівнень.

Якщо ви потребуєте консультацій щодо переходу бізнесу у віртуальну площину — наші фахівці та партнери готові вам допомогти. Пишіть свої кейси на нашій сторінці в Facebook, і ми спробуємо вирішити ваші задачі.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам