fbpx

Неподання повідомлення про прийом на роботу під час війни: як уникнути штрафу

Як запобігти штрафу за неподання повідомлення про прийняття на роботу працівника під час війни

КЗпП зобов’язує роботодавців повідомляти органи ДПС про прийняття працівника на роботу безпосередньо до початку роботи працівника на такому підприємстві за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті. Повідомлення подається засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, або у формі документа на папері разом з копією в електронній формі. За неподання повідомлення передбачається штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати за кожного працівника, стосовно якого це порушення скоєно.

Водночас листом від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 Торгово-промислова палата України засвідчила форс мажорні обставини в Україні через військову агресію рф проти України та введення воєнного, надзвичайного стану. Також відповідно ч. 1 ст. 617 ЦКУ, особа, яка скоїла порушення, звільняється від відповідальності, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Маємо, що у разі відсутності можливості у роботодавця, із незалежних від нього обставин, подати до органів ДПС це повідомлення, роботодавець повинен мати підтвердження про намір вчинити ці дії. Це означає, що роботодавець має зафіксувати інформацію про те, що він намагався подати повідомлення, а також те, що саме цьому завадило. Таким підтвердженням може бути акт або інший письмовий документ.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Пам’ятаємо про те, що звільнення від відповідальності внаслідок форс мажорних обставин не звільняє від виконання обов’язку подати повідомлення про прийом на роботу, тож рано чи пізно його слід направити в орган ДПС.

Онлайн програма для бухгалтерського обліку БукКіпер дозволяє скласти повідомлення про прийом на роботу, а також інші податкові документи та звіти з наступним експортом для подання їх в податкові органи. Хмарний сервіс дозволяє нараховувати зарплату, лікарняні та відпускні, вести кадровий облік, а також облік винагороди за договорами ЦПХ. На період воєнного стану плата за користування програмою відбувається на добровільних засадах.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам