Новостворені ФОП, які протягом 10 календарних днів з дня реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування 3 групи (без ПДВ), вважаються платниками ЄП з дня реєстрації. Тут все просто — щоквартально і в кінці року вони звітують до ДПС Податковою декларацією платника ЄП—ФОП.
А от ФОП, які бажають вести діяльність на 1 і 2 групах, за замовчуванням з дня реєстрації набувають статус платника податку на загальній системі. Навіть, якщо ФОП зареєструвався в останній день звітного кварталу і встиг подати заяву щодо переходу на спрощену систему 1 або 2 групи, він стає платником ЄП лише з 1 числа наступного кварталу.
Як звітувати новоствореним ФОП 1 і 2 груп
За період перебування на загальній системі оподаткування (навіть якщо він триває лише 1 день) підприємці звітують Податковою декларацією про майновий стан і доходи. Звіт треба подати до ДПС не пізніше ніж за 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу. Відсутність операцій в звітному кварталі не звільняє від подання звіту. А неподання звіту загрожує штрафом в розмірі 170 гривень.
За період перебування на спрощеній системі оподаткування 1 або 2 групи, підприємець звітує щороку Податковою декларацією платника ЄП—ФОП. Термін подання декларації — не пізніше 60 календарних днів після закінчення звітного року.
В бухгалтерській програмі онлайн БуКкіпер можна скласти:
- Податкову декларацію платника Єдиного Податку — Фізичної Особи Підприємця (квартальну і річну);
- Податкову декларацію про майновий стан і доходи;
- Звіт з ЄСВ та інші обов’язкові звіти.

Кожен звіт заповнюється автоматично на підставі проведених операцій. Їх можна зберегти у форматі xml для наступного подання зручним способом. Або скориставшись програмою подання звітності Соната, яку інтегровано із БукКіпер.