fbpx

Як звітувати новоствореному ФОП (при зміні системи оподаткування)

Як звітувати новоствореному ФОП (при зміні системи оподаткування)

Новостворені ФОП, які протягом 10 календарних днів з дня реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування 3 групи (без ПДВ), вважаються платниками ЄП з дня реєстрації. Тут все просто — щоквартально і в кінці року вони звітують до ДПС Податковою декларацією платника ЄП—ФОП.

А от ФОП, які бажають вести діяльність на 1 і 2 групах, за замовчуванням з дня реєстрації набувають статус платника податку на загальній системі. Навіть, якщо ФОП зареєструвався в останній день звітного кварталу і встиг подати заяву щодо переходу на спрощену систему 1 або 2 групи, він стає платником ЄП лише з 1 числа наступного кварталу.

Як звітувати новоствореним ФОП 1 і 2 груп

За період перебування на загальній системі оподаткування (навіть якщо він триває лише 1 день) підприємці звітують Податковою декларацією про майновий стан і доходи. Звіт треба подати до ДПС не пізніше ніж за 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу. Відсутність операцій в звітному кварталі не звільняє від подання звіту. А неподання звіту загрожує штрафом в розмірі 170 гривень.

За період перебування на спрощеній системі оподаткування 1 або 2 групи, підприємець звітує щороку Податковою декларацією платника ЄП—ФОП. Термін подання декларації — не пізніше 60 календарних днів після закінчення звітного року.

В бухгалтерській програмі онлайн БуКкіпер можна скласти:

  • Податкову декларацію платника Єдиного Податку — Фізичної Особи Підприємця (квартальну і річну);
  • Податкову декларацію про майновий стан і доходи;
  • Звіт з ЄСВ та інші обов’язкові звіти.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського та оперативного обліку ФОП всіх груп і всіх систем оподаткування. Передбачений облік грошових коштів, складський облік товарів, облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу дозволяє обмінюватись банківськими документами в режимі реального часу. Можливе завантаження виписок інших банків у форматі DBF. Всі необхідні звіти.

Кожен звіт заповнюється автоматично на підставі проведених операцій. Їх можна зберегти у форматі xml для наступного подання зручним способом. Або скориставшись програмою подання звітності Соната, яку інтегровано із БукКіпер.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам