fbpx

Законно: складання ТТН в електронному форматі

складання ТТН в електронному форматі

Наказом Мінінфраструктури від 03.06.2019 №413 було затверджено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, схвалених наказом Мінтранспорту від 14.10.1997 №363. Відповідно до документа, вантажоперевізники можуть складати товарно-транспортні накладні (ТТН) в електронному або паперовому вигляді, на власний вибір.

Що змінилося:

Електронна ТТН працюватиме як звичайний електронний документ. Відправник, маючи доступ до інтернету, завантажує його в систему, підписує за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та відправляє перевізнику та вантажоодержувачу. Після того, як вантаж доставляється, і він пройде перевірку, отримувач ставить на електронній накладній свій КЕП, і документ з підписами сторін миттєво з’явиться в бухгалтерії учасників перевезення.

Сторони можуть внести до ТТН будь-яку інформацію, яку вважають необхідною.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаються сертифікати, свідоцтва тощо. Якщо ТТН оформлюється в електронному вигляді, супровідні документи додаються в електронному форматі.

При використанні Е-ТТН, Замовник (вантажовідправник) друкує, підписує і передає водію (експедитору перевізника) в одному екземплярі паперову копію електронної ТТН для пред’явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху. Водій (експедитор Перевізника) ставить свій підпис на паперовій копії Е-ТТН про прийняття ним вантажу для перевезення.

У випадках, коли в ТТН немає можливості вказати всі найменування вантажу, до накладної Замовник додає документ довільної форми з обов’язковим зазначенням відомостей про вантаж (графи 1-10 ТТН). При цьому в ТТН слід вказати, що до накладної додається як товарний розділ документ у паперовій або електронній формі, без якого ТТН вважається недійсною і не може використовуватись для розрахунків із Замовником.

Також в новій редакції викладено форму ТТН («Додаток 7 до Правил») (ПОСИЛАННЯ НА ТТН У ПДФ). Проте не забороняється складати документ в іншій довільній формі, за умови, що в ньому будуть заповнені наступні реквізити:

  • назва документа;
  • дата і місце складання;
  • найменування (ПІБ) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача;
  • найменування та кількість вантажу, його основні характеристики, ознаки, які дають можливість однозначно характеризувати вантаж;
  • автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер);
  • пункти навантаження, розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписантів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Джерело:

На сайті ДФС опублікована інформація про запровадження електронної ТТН. Однак на ранок 22.07.2019 на офіційному сайті ВРУ в Наказ від 14.10.1997 №363 «Про затвердження правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» ще не було внесені зміни.

Раніше ми писали ініціативи, якими пропонувалось паперові ТТН повністю замінити електронними. Схоже, що реалізація проекту відбуватиметься поступово.

Ще більше корисної інформації читайте в нашому блозі!

Для ведення бухгалтерського та податкового обліку обирайте українську програму БукКіпер! Повноцінна онлайн бухгалтерія дозволяє вести та створювати первинні документи належної форми, проводити розрахунки, складати та подавати регламентовану звітність. Реалізовані розділи обліку: Продажі і Придбання, Каса і Банк, Запаси і Необоротні активи, ЗЕД, Операції за договорами комісії, ЦПХ та інші операції.

Програма постійно оновлюється, додаються нові документи, операції та можливості.

Реєструйтесь та отримуйте місяць безкоштовної роботи!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам