Україна вже місяць як перейшла на адаптивний карантин, але управлінські рішення, які були прийняті під впливом заходів жорсткого карантину, вже зараз власники компаній оцінюють як перспективними і ефективними для бізнесу.
Більшість компаній були змушені перевести своїх співробітників на віддалену роботу, використавши для цього більш гнучкі і мобільні хмарні сервіси (одним з яких є програма для обліку BookKeeper). Хоч і не для кожної фірми цей перехід був простим, вже за підсумками кварталу, це рішення принесло більше вигод, ніж передбачалося.
Чому бізнесу вигідно використовувати «хмарне» рішення?
Хмарні програми дозволяють організувати віддалену роботу не тільки бухгалтерії, а й збутових підрозділів: менеджерів, логістів. Це, в свою чергу, призводить, до додаткових вигод за рахунок:
- Економії на оренді
- Економії на утриманні своєї ІТ-інфраструктури (сервера, серверні приміщення, персонал)
- Швидкому підключенні нових користувачів, можливості користувачам працювати з будь-якої точки.
Як три місяці карантину змінили бізнес-процеси клієнтів програми для обліку BookKeeper?
На початку карантину наша компанія отримувала досить багато запитів з проханням допомогти налагодити віддалену роботу, кілька кейсів ми розбирали в попередній статті. Це були «швидкі» рішення, які допомогли «тут і зараз». А що в середньостроковій перспективі?
Три основні тренди, про які розповідають наші клієнти (з прикладами з реальної практики):
1. Дистанційна робота
За результатами опитування наших клієнтів, від 10% до 50% офісних співробітників переведено на віддалений режим. Більшість компаній, навіть при скасуванні суворого карантину, залишають співробітників працювати вдома, таким чином економлячи на оренді та інших адміністративних витратах.
Сергій Т.: «До карантину у нас, в принципі невеликій фірмі, тільки бухгалтерським обліком і документацією займалися 5-8 чоловік. Ми працювали в 1С, це вимагало ще адміністратора, власного сервера і т. д. На карантині складність підтримки всієї цієї інфраструктури змусила переглянути власні процеси, перейти на хмарне рішення від іншого вендора (BookKeeper). І як результат — 50% персоналу з офісу може бути переведено на віддалений режим на постійній основі + не потрібно обслуговувати сервера. Тільки на оренду приміщень (відмовилися від однієї кімнати) ми економимо не менше 5000 грн в місяць. А якщо порахувати ще й витрати на сервер та адміністратора, то напевно, 50 000 грн економії набереться. Так, не всі функції, які у нас були доопрацьовані в 1С, закриває програма БукКіпер, від чогось ми відмовились, щось робимо в MSOffice 365. Але в цілому, на мою думку, ми тільки виграли».
2. Перехід до online бізнесу
Ірина М.: «Я СПД. Для обліку користувалася послугами стороннього бухгалтера. А дівчата в магазинах вели облік товару в 1С (кожен магазин — у своїй). А я потім все зводила «до купи» на домашньому комп'ютері. Карантин вдарив боляче, магазини довелося закрити. Ми перейшли на торгівлю через інтернет, спочатку сторінка в Facebook, тепер уже запустили інтернет-магазин. Новий формат роботи зажадав і online роботи (хвилина в хвилину) з різних точок міста. Тепер дівчата сидять по домівках, багато з них — в різних містах — Полтаві, Миколаєві — і в бухгалтерській програмі обробляють замовлення. А у мене відразу повна інформація. Та й бухгалтер тепер не вводить первинку, а отримує вже готові дані. При відкритті ТРЦ буду і в магазинах використовувати онлайн-систему БукКіпер, тим більше вже є можливість підключення РРО. Але, якщо раніше у мене взагалі не було продажів через інтернет, то тепер я ще буду думати — чи відкривати все магазини».
3. Вихід в нові сегменти/ніші
Ігор Р.: «До карантину ми займалися дрібнооптовою торгівлею продуктами харчування. Основною нашою «фішкою» була швидка доставка в магазин за рахунок власного автопарку. З введенням карантину ми запустили новий напрям — доставка під двері кінцевим споживачам. Інфраструктура у нас для цього, в принципі, була: власний інтернет-магазин, кур'єри і транспорт. ІТ на базі своїх серверів і 1С. Коли запустили доставку, постало питання прийому оплати на виїзді на мобільному пристрої (видати чек, прийняти оплату карткою (було б ідеально) і хоча б підкоригувати документ. На 1С таке реалізувати дорого і довго. Дивились на західні розробки типу Microsoft Dynamics — теж дорого. Дивились на українське рішення IT-Enterprise, але воно більше для виробництва. Зупинилися на BookKeeeper. Сервіс не покриває всіх наших потреб, але закриває швидко і дешево ту задачу, яка є. Чого не вистачає — так це інтеграцій з іншими системами та підключення потрібних пристроїв до мобільних пристроїв (ЕККА, термінали оплат і т. д.).»

Використання програми для обліку BookKeeper дозволило компаніям організувати бізнес процеси з меншими витратами, ніж застосування десктопних програм. Завдяки тому, що робота в БУККІПЕР ведеться онлайн, співробітники можуть своєчасно і в режимі реального часу контролювати оплати, поставки, нові замовлення. Це, в свою чергу, позитивно впливає на репутацію компанії і, в кінцевому підсумку, на фінансовий результат.
Все новим користувачам даруємо місяць роботи безкоштовно.
Ми впевнені, що можливість працювати в БукКіпер дистанційно мінімізує ризики наших клієнтів від небезпечного захворювання та дозволить не зупинити бізнес-процеси. І пропонуємо вам зареєструватись в програмі.
Тематичні публікації


