fbpx

Переказ з платіжної картки на банківський рахунок визнають безготівковим розрахунком

Переказ з платіжної картки на банківський рахунок визнають безготівковим розрахунком

НБУ планує розширити можливості використання платіжних карток бізнесом. Відповідні положення містить проект постанови.

Запропоновані регулятором зміни пом’якшать правила використання корпоративних карток бізнесом. Зокрема:

  • бізнес буде самостійно визначати перелік осіб, які можуть використовувати корпоративні платіжні картки для розрахунків;
  • отримати платіжну картку у відділенні банку зможе представник фізичної особи-власника рахунку за довіреністю.

Також НБУ визначить, що переказ, ініційований з використанням платіжної картки, для зарахування коштів на рахунок отримувача, є безготівковим розрахунком.

Аналогічну точку зору регулятор висловлював і в листі, де визнавав оплату товарів і послуг через Приват24, Ощад24, Монобанк і Liqpay безготівковими розрахунками.

Однак, на жаль, у розумінні Закону про РРО позиція НБУ не скасовує застосування касових чи програмних реєстраторів. Оскільки РРО потрібен в місці, де одночасно проводиться розрахунок (з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), і відбувається реалізація товарів і послуг (перехід права власності). Про це детально ми писали тут.

Тож, хоч НБУ і надасть переказу з платіжної картки на рахунок отримувача статус безготівкового розрахунку, РРО все одно потрібно буде застосовувати.

Нагадаємо, що в хмарній бухгалтерій БукКіпер можливо вести облік не лише (ТМЦ, основних засобів, зарплати, але й роздрібних продаж. В онлайн програмі автоматизовано робоче місце касира, яке працює з РРО моделей ІКС-Маркет і Datecs прямо з браузеру.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Функціонал заощаджує час на дублювання роботи касиром, менеджера з продажів і бухгалтера, а також зменшує ймовірність допущення помилок в номенклатурі обліку товарів. З робочого комп’ютеру касир формує продажі, складає чеки і Z-звіти. По завершенню зміни інформація про роздрібні продажі імпортується в BookKeeper, де автоматично формується Відомістю РРО. Проведений документ автоматично списує реалізовані товари зі складу.

Поки що робоче місце касира працює в тестовому режимі і надається користувачам БукКіпер безкоштовно. Також нові клієнти онлайн бухгалтерії місяць працюють в BookKeeper безкоштовно, подальша вартість обліку складає 295 грн на місяць.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам